(geniş haber) Cumhurbaşkanı Erdoğan "Tokatlılar Buluşması"nda konuştu

Arzu KAYA - İdris TİFTİKCİ / İstanbul, () - CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, "İstanbul Tokatlılar Buluşması"nda yaptığı konuşmada, "Paralel devlet yapılanması diye ifade ettiğimiz şer cephesiyle, ülkemizde ve dünyanın...

(geniş haber) Cumhurbaşkanı Erdoğan "Tokatlılar Buluşması"nda konuştu

Arzu KAYA - İdris TİFTİKCİ / İstanbul, () - CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, "İstanbul Tokatlılar Buluşması"nda yaptığı konuşmada, "Paralel devlet yapılanması diye ifade ettiğimiz şer cephesiyle, ülkemizde ve dünyanın...

29 Mart 2015 Pazar 18:40
(geniş haber) Cumhurbaşkanı Erdoğan

Arzu KAYA - İdris TİFTİKCİ / İstanbul, () - CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, "İstanbul Tokatlılar Buluşması"nda yaptığı konuşmada, "Paralel devlet yapılanması diye ifade ettiğimiz şer cephesiyle, ülkemizde ve dünyanın dört bir yanında verdiğimiz mücadele de aynı tarihi sürecin bir parçasıdır. Ey imamlar, niye kaçıyorsunuz? Bunlar bizim arkasında saf tuttuğumuz imamlar değil. Bunlar farklı bir cins imamlar. Niye kaçıyorsunuz? Yoksa bir suçunuz, durun burada, niye gidiyorsunuz?" dedi.

Tokat Konfederasyonu tarafından Ataköy'deki Sinan Erdem Spor Salonu'nda düzenlenen etkinliğe katılan Erdoğan, coşkuyla karşılandığı salonda, vatandaşları selamlayarak katılımcılara karanfil dağıttı. Yöresel türkülerin seslendirildiği etkinlik, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın söylenmesiyle başladı, Kur'an-ı Kerim tilaveti ile devam etti.

ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANDI

Erdoğan, etkinlikteki konuşmasına, Cumhurbaşkanlığı seçiminde Tokat'ın kendisine verdiği destek için teşekkür ederek başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çanakkale Zaferi'nin 100. yıldönümünü de anarak, "Ben şehitlerimizin tek bir kanının dahi toprağa boşa akmadığına inanıyorum. Bugünkü 15'lilere düşen Çanakkale ruhunu asla unutmamak ve unutturmamaktır. Bir fırsatını bulup mutlaka çocuklarımızı Çanakkale Şehitliği'ne götürelim. Maalesef Çanakkale'yi hâlâ anlayamayanlar var" dedi.

"PARALEL DEVLET YAPILANMASI DİYE İFADE ETTİĞİMİZ ŞER CEPHESİ..."

"Bugün yaşadığımız sıkıntılar sanmayın ki bu coğrafyada bin yıldır yaşadığımız hadiselerden bağımsızdır" diyen Erdoğan, şöyle devam etti:

"Mücadele, farklı yöntemlerle, farklı görünümlerle bugün de aynen devam ediyor. Bizim son 12 yıldır yaşadıklarımız da asla bu bin yıllık mücadeleden ayrı değil. Bugün Suriye'de, Irak'ta, Mısır'da, Filistin'de, Libya'da, Yemen'de yaşananlar da bunun bir parçasıdır. Aynı şekilde, çözüm süreciyle üstesinden gelmeye çalıştığımız mesele de aynı mücadelenin bir parçasıdır. Hatta paralel devlet yapılanması diye ifade ettiğimiz şer cephesiyle, ülkemizde ve dünyanın dört bir yanında verdiğimiz mücadele de aynı tarihi sürecin bir parçasıdır. Ey imamlar, niye kaçıyorsunuz? Bunlar bizim arkasında saf tuttuğumuz imamlar değil. Bunlar farklı bir cins imamlar. Niye kaçıyorsunuz? Yoksa bir suçunuz, durun burada, niye gidiyorsunuz? Yani Başbakan'ın ofisine böcekleri yerleştirmek suretiyle, kalkıp da Başbakan hangi bakanla, uluslararası hangi başbakanla neyi konuşuyor, bunu takip etmek isteyenler siz değil miydiniz? Madem dürüsttün, sen emniyetin bir mensubusun. Sen Başbakan'ın yanında bir görevlisin. Sen ne zamandan beri ajanlığa, casusluğa başladın? Peki niye kaçıp gidiyorsun o zaman? Nereye kaçarsanız kaçınız, sizi bulacağız. İşte Romanya'ya kaçtınız ve orada yakalandınız. Dedik ya, bunları inlerinden çıkaracağız ve şimdi inlerinden çıkarıyoruz."

"BİZ SADECE RÜKUDA EĞİLİRİZ, BAŞKA YERDE ASLA..."

"Bu coğrafyayı bize yâr etmek istemeyenler, her dönemde farklı kesimleri kullanarak, farklı yöntemleri devreye sokarak hedeflerine ulaşmaya çalışıyorlar. Biz de tarihimizin, inancımızın, kültürümüzün bize yüklediği misyonun gereğini yerine getiriyoruz, getirmeye devam edeceğiz" diyen Erdoğan, şunları kaydetti:

"Bu mücadele milletimizin kaderidir. Ne diyor şair? Sakın kader deme, kaderin üstünde bir kader vardır. Ne yapsalar boş, göklerden gelen bir karar vardır. Gün batsa ne olur, geceyi onaran bir imar vardır. Mesele bu. Biz kaderin üstündeki kadere teslim olarak mücadelemizi sürdüreceğiz. Suriye'de sürdüreceğiz. Çözüm süreciyle sürdüreceğiz. Irak'ta sürdüreceğiz. Paralel devlet yapılanmasıyla mücadeleyle sürdüreceğiz. Tüm mazlumlara, mağdurlara, gariplere el uzatarak, onların dertlerine derman olmak için var gücümüzle çalışarak sürdüreceğiz. Filistin'de de sürdüreceğiz. Dünyanın dört bir yanında. Myanmar'a uzanacağız. Çünkü bu bizim tarihi mesuliyetimizdir. Türkiye'yi 2023 hedeflerine ulaştırarak sürdüreceğiz. Hamdolsun, bu mücadelede milletimiz yanımızda. Hamdolsun Tokatlı kardeşlerimiz yanımızda. Bu mücadelede hiç endişe etmeyin. Bize eğilmek yakışmaz. Biz sadece rükuda eğiliriz, başka yerde asla. Coğrafyamızdaki tüm kardeşlerimiz yanımızda, bize bu yeter. Gerisi kader."

"YENİ ANAYASA İLE BİRLİKTE BAŞKANLIK SİSTEMİ GELECEK"

Türkiye'nin darbe dönemlerinde yerinde saymak bir yana geriye gittiğini belirten Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bu süreçte milletimiz pek çok fırsatı kaçırdı. Benzer şartlarda yola çıktığımız ülkelerin gerisine düştü. İnşallah artık darbeler, vesayetler dönemi geride kaldı. Bunu böyle bilelim. 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanlığı seçimiyle Cumhuriyet tarihimizin yeni bir dönemine ilk adımı attık. Cumhurbaşkanımızı millet seçti. Parlamenter sistem artık bekleme odasına girmiş bulunuyor. Yeni Türkiye'nin ilk işareti 10 Ağustos'tur. Şimdi önümüzde 7 Haziran'da bir seçim var. Bu seçimi yeni Türkiye yolunda, yeni Anayasa ve başkanlık sistemi için bir fırsata dönüştürmeliyiz. Ben bu seçimde milletime sesleniyorum ve diyorum ki: 400 milletvekilini vermeye hazır mıyız? Ama durmak yok, yola devam. Bu çok önemli. İnşallah 400 vekille arzulanan, beklenen yeni anayasa gelecek. Yeni anayasa yeni Türkiye'nin temel taşlarını oluşturuyor. Yeni anayasa ile birlikte başkanlık sistemi gelecek. Çünkü bizim hıza ihtiyacımız var. Çok başlılık, asla. Karar sürecini hızlandırmamız lazım. Karar sürecini ne kadar hızlandırırsak, Türkiye o kadar büyür. Türkiye nasıl ki 12 yılda 230 milyar dolardan 820 milyar dolara yükseldiyse, bizim 30 yıllık süreçte, 12 yılı geride kaldı, 30 yıla bunu tamamlamamız lazım. Ama 3 trilyon dolar, 4 trilyon dolarlık bir milli geliri yakalamamız lazım. Kapanmış olan darbeler ve vesayetler dönemini tamamen tarihin tozlu sayfalarına gömmek, milli iradeyi en üste çıkarmak için bunu istiyorum."

"İÇ GÜVENLİK YASASI ÇIKIYOR, BUNDAN BİLE RAHATSIZLAR"

"Birileri ülkemizi bölmenin gayreti içindeler" diyen Erdoğan, "Onun için 6-7-8 Eylül olaylarını yaşadık, değil mi? Bu olaylarda milletimizi sokağa dökenler, milletimizi paramparça etmek isteyenler ne bekliyorlardı? Ve cam çerçeve, tüm kamu araçları, vatandaşlarımızın özel araçları, bütün bunlar yakılıp yıkılırken, insanlar öldürülürken ne bekliyorlardı? Bütün bu gerçekler ortada. İşte şimdi İç Güvenlik Yasası çıkıyor, bundan bile rahatsızlar. İç Güvenlik Yasası bunların performansını düşürecek de, onun için. Bunlar böyle terör veya terör eylemlerine zemin bulamayacaklar. İşte onun için yeni Türkiye'ye, yeni Türkiye içinde yeni anayasa ve başkanlık sistemine ihtiyacımız var" diye konuştu.

"BERABER YÜRÜDÜK BİZ BU YOLLARDA..."

Salondaki vatandaşların ayağa kalkmasını isteyen Erdoğan, partililere bir ağızdan "Beraber yürüdük biz bu yollarda / Beraber ıslandık yağan yağmurda / Şimdi dinlediğim tüm şarkılarda / Bana her şey sizi hatırlatıyor" şarkısının sözlerini söyletti.

Ardından, Erdoğan'a Tokatlılar tarafından hediyeler takdim edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplu fotoğraf çekiminin ardından tüm salonu selamladıktan sonra etkinlikten ayrıldı.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

mersin escort