SON SEÇİM ANKETİ, HANGİ İLLERDE KİM ÖNDE ?

Son seçim anketi, hangi illerde kim önde ?

Optimar tarafından yapılan son ankette, bazı illerde AK Parti'nin ezici üstünlüğü sürüyor. İlçelerde ise durum biraz farklı. Son Anket

Son seçim anketi, hangi illerde kim önde ?
 

Yerel seçim anketi, en son seçim anketi, illere göre seçim anketi, ilçelere göre anketi?
Optimar tarafından yapılan son ankette, bazı illerde AK Parti'nin ezici üstünlüğü sürüyor. İlçelerde ise durum biraz farklı. 21 senelik araştırma şirketi Optimar Araştırma tarafından yapılan açıklamada İstanbul, Ankara, Çankırı, Tokat’ın en güncel seçim anketi yayınlandı. Araştırmada Ankara ilçeleri de incelendi.
 


KAÇ KİŞİYLE GÖRÜŞÜLDÜ?
Optimar Araştırma tarafından İstanbul’da 2500, Ankara’da 12.655, Çankırı’da 1500 ve Tokat’ta 2009 kişi ile yapılan araştırma, 18 yaş üzerindeki seçmenle gerçekleştirildi. 13-16 Mart tarihleri arasında yapılan araştırmada çarpıcı verilere ulaşılırken Ankara ilçelerinden Akyurt, Elmadağ, Keçiören, Gölbaşı ve Etimesgut’ta da ayrı çalışmalar yapıldı.

ANKET SONUÇLARI İÇİN FOTOGALERİYE TIKLAYIN 
KADİR TOPBAŞ 10 PUAN ÖNDE
21 senelik araştırma firması Optimar’ın Genel Müdürü Hilmi Daşdemir, en güncel anket sonuçlarını yorumlarken, “Türkiye Genelinde AK Parti'nin yeni bir zaferle çıkacağı iddiamızı yeniliyoruz. AK Parti İstanbul'da Kadir Topbaş ile 10 puanlık bir farkla seçimi alacak gözüküyor. Ankara'da ise tam anlamı ile seçim ortada. Son yaptığımız araştırmada binde 4'lük bir farkla Mansur Yavaş önde çıkıyor. Ankara ilçelerinden, özellikle Keçiören'de Ankara Büyükşehir’dekine benzer bir durum yaşanıyor. Keçiören’de BBP Adayı Turgut Altınok 3 puanla yarışı önde götürüyor. Keçiören’de AK Parti 2. CHP 3. ve MHP 4. parti olarak görünüyor. Gölbaşı ve Etimesgut’ta MHP Adayları Enver Demirel ve Yakup Odabaşı, Elmadağ ve Akyurt’ta ise AK Parti adayları Gültekin Ayantaş ve Gazi Şahin önde gidiyor” diye konuştu.
 
TOKAT VE ÇANKIRI’DA AK PARTİ FARK ATIYOR

Tokat ve Çankırı’da da güncel anketler yaptıklarını belirten Hilmi Daşdemir, “Anadolu’da özellikle Tokat ve Çankırı’da 2200’er denekli anketler yaptırdık. AK Partili İrfan Dinç Yüzde 57’lik bir oyla en yakın rakibi MHP adayına 18 puanlık bir fark atıyor. Tokat’ta da AK Parti Adayı Eyüp Eroğlu’nun 21 puanlık bir farkla yüzde 54 oy aldığını gözlemliyoruz” dedi.
 
AK PARTİ OYLARI ABARTILI MI?

ANKET SONUÇLARI İÇİN FOTOGALERİYE TIKLAYIN

2007, 2009 ve 2011'de yaptığı tahminlerle her seçimi bilen adam olarak anılan Optimar Araştırma Genel Müdürü Hilmi Daşdemir, seçim değerlendirmeleri ve saha araştırmaları yaparken yerel seçim, genel seçim ayırımı doğru yapılması gerektiğini belirtti. Daşdemir, “Her seçim kendi kategorisinde değerlendirilir. AK Parti 2004 seçimlerinde Yüzde 41 alırken, 2009 yerel seçimlerinde ise yüzde 39 almıştı. Bu seçimde ise yüzde 43-44 bandında gezindiğini gördüğümüzden, AK Parti'nin bu seçimlerden de büyük bir zaferle ayrılacağını söyleyebiliriz. Optimar olarak Türkiye genelinde 5204 denekle son yaptığımız araştırmada “30 Mart’ta hangi partiye oy vermeyi düşünüyorsunuz?” sorusuna verilen yanıtlarda AK Parti Yüzde44,8 CHP yüzde 29,3 MHP yüzde 14,2 BDP Yüzde 5,6 BBP Yüzde 3,2 Saadet yüzde 1,3 ve HDP yüzde 0,4 oy almıştı” dedi.

ANKET SONUÇLARI İÇİN FOTOGALERİYE TIKLAYINSon seçim anketi, hangi illerde kim önde ? başlıklı haberimiz 8771 kez okundu. Yayınlanma tarihi: 2014-03-19 16:05:13

Yorum Yazınız

İsim Soyisim:
Güvenlik Kodu:
Kodu değiştir

    Mevcut Yorumlar

  • ugur

    herseyi abartili zaten BİTTİLER
    2014-03-20 12:58:37

Videolar

Tum Videolar

Büyük Yürüyüş Belgeseli

TRT1 Büyük Yürüyüş Belgeseli

Ermenistan Askeri yakalanınca özür diledi

Ermeni askeri diz çöktü özür diledi

Google+