Kategoriler

Son Dakika Haberler

Acemi defineciler; Bomba ellerinde patladı

Define aramak için kendilerinin yaptığı patlayıcı ile kazı yapmaya kalkan 3 kafadarın hazine hayalleri hastanede bitti..

Acemi defineciler; Bomba ellerinde patladı

Konya'da define aramak için kendilerinin yaptığı patlayıcı ile kazı yapmaya kalkan 3 kafadarın hazine hayalleri hastanede bitti..


Kendi yaptıkları patlayıcı ellerinde patlayan defineciler yaralı olarak bulundu. Konya'da 3 kişinin define aramak yaptığı izinsiz kazı feci bir şekilde sonuçlandı. Merkez Meram ilçesi Kumralı Mahallesi'ndeki Taşocağı mevkiinde meydana gelen olayda defineciler, buradaki kaya parçasını, hazırladıkları el yapımı patlayıcıyla parçalamaya çalıştı. Patlayıcının infilak etmesi sonucu 2 defineci yaralandı. Yaralıların durumlarının ağır olduğu öğrenilirken, diğer defineci gözaltına alındı..


Konya'da 2 kişi, define aramak için hazırladıkları el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu ağır yaralandı. Yanlarındaki bir kişi ise gözaltında alındı.

Olay, dün Meram ilçesi Kumralı Mahallesi Taşocağı mevkiinde meydana geldi.

Edinilen ilk bilgilere göre, Ahmet E., Uğur T. ve Hüseyin C., define aramak için Taşocağı mevkiine gitti. 3 defineci buradaki kayaları parçalamak isterken, hazırladıkları el yapımı patlayıcı infilak etti. Ahmet E., Uğur T., vücutlarının çeşitli yerlerinden yaralandı.

Patlamadan yara almadan kurtulan Hüseyin C., 112 Acil Servisi arayıp, yardım istedi. Bölgeye sevk edilen ambulansla yaralılar, hastaneye kaldırıldı. Hüseyin C. ise jandarma tarafından gözaltına alındı. Jandarmanın olay yerinde yaptığı incelemede bir akü, 20 metre kablo ve kazı malzemesi ele geçirdi.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
Gündem
20 Kez Görüntülendi.
İnan Kıraç'ı Fransa'da dolandırmışlar
Spor
20 Kez Görüntülendi.
Rizespor'un yükselişi devam ediyor
Spor
13 Kez Görüntülendi.
Fenerbahçe Beko Avrupa yolunda yoluna kayıpsız devam etti
Spor
16 Kez Görüntülendi.
Trabzon deplasmanda kazandı
Politika
20 Kez Görüntülendi.
Kulaksız'da Alper Taş'a büyük ilgi
Magazin
76 Kez Görüntülendi.
Şarkıcı Emrah'ın Akbil ile Metro'ya binmesi olay oldu
Magazin
22 Kez Görüntülendi.
Sacit Aslan saldırıya uğradı
Magazin
32 Kez Görüntülendi.
Beyaz, uygulama yapan polis ekiplerine takıldı
Gündem
17 Kez Görüntülendi.
Yeşil ışıkta duran araca önce çarptı sonra saldırdı
Gündem
29 Kez Görüntülendi.
Binlerce gümüş balığı sahile vurdu