Kategoriler

Son Dakika Haberler

VSY Biotechnology yeniliklerini dünyaya duyuruyor

- VSY Biotechnology, katarakt hastalarının yakın, orta ve uzak mesafeyi gözlüksüz görülebilmesini sağlayan yeni göz içi lensi Acriva Trinova'yı geliştirdi

İSTANBUL (AA) - VSY Biotechnology, katarakt hastalarının yakın, orta ve uzak mesafeyi gözlüksüz görülebilmesini sağlayan yeni göz içi lensi Acriva Trinova’yı geliştirdi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, VSY Biotechnology, İstanbul Tuzla'daki Ar-Ge merkezinde birçok yeniliğe imza atıyor. Firma yeni bir teknoloji ile katarakt hastalarının yakın, orta ve uzak mesafeyi gözlüksüz görülebilmesini sağlayan yeni göz içi lensi Acriva Trinova'yı geliştirdi ve dünyada çapındaki patent başvurularını tamamladı.

VSY Biotechnology, Avrupa Katarakt ve Refraktif Cerrahi Derneği (ESCRS) tarafından 7-11 Ekim'de Lizbon'da gerçekleşen ESCRS Kongresi'nde göz teknolojisine yönelik yeniliklerini dünyaya duyuruyor.

Göz hekimleri tarafından göz içindeki doğal merceğin çıkarılarak yerine yapay merceğin yerleştirilmesi ile kişilere implantasyonu gerçekleştiren yeni lens, kongre boyunca hekimler tarafından yakından incelenebiliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen VSY Biotechnology Üst yöneticisi (CEO) Özge Altunbaş Göktekin, bu yıl Portekiz'de 35'incisi gerçekleşen ESCRS'de oftalmoloji alanındaki yenilikleri uzmanlarla paylaşmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, şunları kaydetti:

"ESCRS, oftalmologların yanı sıra bu alanda çalışan uzman kişilerin dünyadaki son yenilikleri geniş bir spektrumda görebilecekleri önemli organizasyonlardan biri. Uzmanlar, yenilikleri incelemenin yanı sıra birbirileri ile de görüş alışverişinde bulunabiliyor ve bu teknolojiler hakkında kendi aralarında bilgi paylaşımı, değerlendirme yapabiliyorlar. Uzmanlık alanlarına yönelik sempozyumlara, panellere ve çalıştaylara katılabiliyorlar. Bu anlamda sektörü birleştiren ve gelişimine katkı sağlayan bir yapıda… Biz de VSY Biotechnology olarak, ESCRS’de sergilediğimiz yenilikçi ürünlerimiz ile oftalmoloji biliminin gelişimine katkı sağlıyor olmaktan ve sektör temsilcileri ile bir araya gelmemizden dolayı mutluluk duyuyoruz."

Yorumlar

Daha Fazla Haber
GÜVENLİK
25 Kez Görüntülendi.
FETÖ yalanıyla 511 Alman vatandaşını dolandırmışlar
Ekonomi
6 Kez Görüntülendi.
Gazprom'un İngiltere'deki varlıklarına el konuldu
Spor
6 Kez Görüntülendi.
Monaco'dan 16 yaşındaki futbolcuya 20 milyon avro
GENEL
7 Kez Görüntülendi.
Seçim günü üç şehirde basın merkezi kurulacak
GENEL
6 Kez Görüntülendi.
Başbakan Yıldırım: Terör nereye kaçarsa ensesindeyiz
Spor
6 Kez Görüntülendi.
Rusya 2'de 2 yaptı
GENEL
6 Kez Görüntülendi.
Avrupa'da oy verme işlemi sona erdi
Politika
6 Kez Görüntülendi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İzmir'e teknoloji üssü paylaşımı
GENEL
7 Kez Görüntülendi.
'Kandil'i terör örgütünün başına yıkmaya devam edeceğiz'
GÜVENLİK
84 Kez Görüntülendi.
Sapık adam, 3 aylık yavru kediye tecavüz etmiş