Kategoriler

Son Dakika Haberler

VSY Biotechnology yeniliklerini dünyaya duyuruyor

- VSY Biotechnology, katarakt hastalarının yakın, orta ve uzak mesafeyi gözlüksüz görülebilmesini sağlayan yeni göz içi lensi Acriva Trinova'yı geliştirdi

İSTANBUL (AA) - VSY Biotechnology, katarakt hastalarının yakın, orta ve uzak mesafeyi gözlüksüz görülebilmesini sağlayan yeni göz içi lensi Acriva Trinova’yı geliştirdi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, VSY Biotechnology, İstanbul Tuzla'daki Ar-Ge merkezinde birçok yeniliğe imza atıyor. Firma yeni bir teknoloji ile katarakt hastalarının yakın, orta ve uzak mesafeyi gözlüksüz görülebilmesini sağlayan yeni göz içi lensi Acriva Trinova'yı geliştirdi ve dünyada çapındaki patent başvurularını tamamladı.

VSY Biotechnology, Avrupa Katarakt ve Refraktif Cerrahi Derneği (ESCRS) tarafından 7-11 Ekim'de Lizbon'da gerçekleşen ESCRS Kongresi'nde göz teknolojisine yönelik yeniliklerini dünyaya duyuruyor.

Göz hekimleri tarafından göz içindeki doğal merceğin çıkarılarak yerine yapay merceğin yerleştirilmesi ile kişilere implantasyonu gerçekleştiren yeni lens, kongre boyunca hekimler tarafından yakından incelenebiliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen VSY Biotechnology Üst yöneticisi (CEO) Özge Altunbaş Göktekin, bu yıl Portekiz'de 35'incisi gerçekleşen ESCRS'de oftalmoloji alanındaki yenilikleri uzmanlarla paylaşmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, şunları kaydetti:

"ESCRS, oftalmologların yanı sıra bu alanda çalışan uzman kişilerin dünyadaki son yenilikleri geniş bir spektrumda görebilecekleri önemli organizasyonlardan biri. Uzmanlar, yenilikleri incelemenin yanı sıra birbirileri ile de görüş alışverişinde bulunabiliyor ve bu teknolojiler hakkında kendi aralarında bilgi paylaşımı, değerlendirme yapabiliyorlar. Uzmanlık alanlarına yönelik sempozyumlara, panellere ve çalıştaylara katılabiliyorlar. Bu anlamda sektörü birleştiren ve gelişimine katkı sağlayan bir yapıda… Biz de VSY Biotechnology olarak, ESCRS’de sergilediğimiz yenilikçi ürünlerimiz ile oftalmoloji biliminin gelişimine katkı sağlıyor olmaktan ve sektör temsilcileri ile bir araya gelmemizden dolayı mutluluk duyuyoruz."

Yorumlar

Daha Fazla Haber
Ekonomi
86 Kez Görüntülendi.
Doğan Grubu medyadan çekiliyor mu? Hürriyet Demirören'e satıldı
GENEL
15 Kez Görüntülendi.
SGK 5 kanser ilacını geri ödeme kapsamına aldı
GENEL
16 Kez Görüntülendi.
Irak'ın kuzeyinde etkisiz hale getirilen terörist sayısı 38'e yükseldi
GENEL
12 Kez Görüntülendi.
Bombalı saldırı hazırlığındaki teröristlere operasyon
GENEL
14 Kez Görüntülendi.
ABD'de bombalı paket saldırılarına bir yenisi daha eklendi
GENEL
12 Kez Görüntülendi.
Dünya Bankasından Türkiye'ye 45 milyon 450 bin avro hibe
Politika
13 Kez Görüntülendi.
Eski MHP Milletvekili Deniz Bölükbaşı hayatını kaybetti
GENEL
16 Kez Görüntülendi.
Afrin'de halk 18 teröristi TSK'ya teslim etti
Gündem
49 Kez Görüntülendi.
MHP eski milletvekili Deniz Bölükbaşı hayatını kaybetti
Magazin
61 Kez Görüntülendi.
Bu direk dansı çok konuşulur