Kategoriler

Son Dakika Haberler

VSY Biotechnology yeniliklerini dünyaya duyuruyor

- VSY Biotechnology, katarakt hastalarının yakın, orta ve uzak mesafeyi gözlüksüz görülebilmesini sağlayan yeni göz içi lensi Acriva Trinova'yı geliştirdi

İSTANBUL (AA) - VSY Biotechnology, katarakt hastalarının yakın, orta ve uzak mesafeyi gözlüksüz görülebilmesini sağlayan yeni göz içi lensi Acriva Trinova’yı geliştirdi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, VSY Biotechnology, İstanbul Tuzla'daki Ar-Ge merkezinde birçok yeniliğe imza atıyor. Firma yeni bir teknoloji ile katarakt hastalarının yakın, orta ve uzak mesafeyi gözlüksüz görülebilmesini sağlayan yeni göz içi lensi Acriva Trinova'yı geliştirdi ve dünyada çapındaki patent başvurularını tamamladı.

VSY Biotechnology, Avrupa Katarakt ve Refraktif Cerrahi Derneği (ESCRS) tarafından 7-11 Ekim'de Lizbon'da gerçekleşen ESCRS Kongresi'nde göz teknolojisine yönelik yeniliklerini dünyaya duyuruyor.

Göz hekimleri tarafından göz içindeki doğal merceğin çıkarılarak yerine yapay merceğin yerleştirilmesi ile kişilere implantasyonu gerçekleştiren yeni lens, kongre boyunca hekimler tarafından yakından incelenebiliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen VSY Biotechnology Üst yöneticisi (CEO) Özge Altunbaş Göktekin, bu yıl Portekiz'de 35'incisi gerçekleşen ESCRS'de oftalmoloji alanındaki yenilikleri uzmanlarla paylaşmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, şunları kaydetti:

"ESCRS, oftalmologların yanı sıra bu alanda çalışan uzman kişilerin dünyadaki son yenilikleri geniş bir spektrumda görebilecekleri önemli organizasyonlardan biri. Uzmanlar, yenilikleri incelemenin yanı sıra birbirileri ile de görüş alışverişinde bulunabiliyor ve bu teknolojiler hakkında kendi aralarında bilgi paylaşımı, değerlendirme yapabiliyorlar. Uzmanlık alanlarına yönelik sempozyumlara, panellere ve çalıştaylara katılabiliyorlar. Bu anlamda sektörü birleştiren ve gelişimine katkı sağlayan bir yapıda… Biz de VSY Biotechnology olarak, ESCRS’de sergilediğimiz yenilikçi ürünlerimiz ile oftalmoloji biliminin gelişimine katkı sağlıyor olmaktan ve sektör temsilcileri ile bir araya gelmemizden dolayı mutluluk duyuyoruz."

Yorumlar

Daha Fazla Haber
GÜVENLİK
6 Kez Görüntülendi.
Caminin kadınlar tuvaletinden gelen sesler vatandaşları çileden çıkardı
GÜVENLİK
11 Kez Görüntülendi.
Kadınların kavgasında kulak koptu: Kulak koparan kadın tutuklandı
Magazin
11 Kez Görüntülendi.
Ünlü sunucu "Uyandığımda sevgilim tecavüz etmişti"
GÜVENLİK
15 Kez Görüntülendi.
Maganda sevgilisinin yaraladığı genç kızdan merhamet dersi
GÜVENLİK
11 Kez Görüntülendi.
Metrobüsler koç gibi çarpıştı; Yaralı yolcular var
GÜVENLİK
6 Kez Görüntülendi.
Turistleri taşıyan safari cipi otobüs durağına daldı
Magazin
10 Kez Görüntülendi.
Derin göğüs dekolteli ve yırtmaçlı elbisesiyle geceye damgasını vurdu
Spor
23 Kez Görüntülendi.
Fatih Terim'den futbolculara sert uyarı
Spor
55 Kez Görüntülendi.
Ali Koç "Çok insafsızsınız. Ezdik burada Beşiktaş’ı "
Magazin
16 Kez Görüntülendi.
Üç memeli modeller şaşırttı