Kategoriler

Son Dakika Haberler

Facebook üstünden yemek siparişi dönemi başlıyor

Facebook yemek siparişlerine aracılık etmeye başlıyor. Sosyal medya üstünden yemek siparişi vermek isteyenlerin konum bilgisini açık tutması yeterli olabilecek.

Facebook üstünden yemek siparişi dönemi başlıyor

Sosyal medya üstünden gündelik ihtiyaçların karşılanabilmesi için yeni uygulamalar devreye alınıyor. Facebook bu konuda önemli bir adımı atıyor. Facebook kullanıcıları konum bilgilerine göre çevrelerindeki restoranları kendi sayfaları üzerinden görebilecek. Facebook bu uygulama ile, siparişlerin "eve teslim" veya "restorandan al" seçenekleriyle müşterilere ulaşacağı bildirildi.

Açıklamada, kullanıcıların çevrelerindeki restoranlar hakkında arkadaşlarının yorumlarını da okuyabileceği ifade edildi.

ABD'deki restoranlardan Papa John’s, Wingstop, Panera, Jack in the Box, TGI Friday’s, Denny’s, El Pollo Loco, Chipotle, Jimmy John’s ve Five Guys'ın Facebook kullanıcılarına eve teslim seçeneğini sunacağı belirtilen açıklamada, Delivery.com, DoorDash, ChowNow, Zuppler, EatStreet, Slice ve Olo adlı internet siteleriyle anlaşmalı olan restoranlardan da kullanıcıların sipariş verebileceğine işaret edildi.

Facebook'un yemek siparişi alma hizmetinin kişisel bilgisayarlar ile Android ve iOS işletim sistemine sahip cihazlardan kullanılabileceği vurgulandı.

Facebook'un yeni hizmeti sayesinde kullanıcılarına daha fazla restoran seçeneğini bir arada sunacağına dikkati çeken uzmanlar, şirketin ayrıca kullanıcılarını daha uzun süre kendi sitesinde tutmayı amaçladığını kaydediyor.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
Magazin
18 Kez Görüntülendi.
Snapchat’in değerini düşürdü
GENEL
21 Kez Görüntülendi.
Afrin'de teröristlerin bomba tuzakladığı binada patlama: 11 ölü
GENEL
11 Kez Görüntülendi.
Bir haftada 21 terörist etkisiz hale getirildi
GENEL
10 Kez Görüntülendi.
15 Temmuz'da İBB'nin işgali davasında sekizinci duruşma başladı
GENEL
13 Kez Görüntülendi.
Hakkari'de PKK'ya ait uçaksavar ele geçirildi
GENEL
7 Kez Görüntülendi.
Terörden temizlenen Afrin'in Kavkabah köyüne insani yardım
GENEL
9 Kez Görüntülendi.
Putin yeniden devlet başkanı seçildi
GÜVENLİK
14 Kez Görüntülendi.
Taksici terörü; UBER şoförünün dişlerini kırdılar
GENEL
8 Kez Görüntülendi.
Türkiye'nin Kopenhag Büyükelçiliğine saldırı
Magazin
23 Kez Görüntülendi.
Estetik iddialarına cevap verdi