Kategoriler

Son Dakika Haberler

Facebook üstünden yemek siparişi dönemi başlıyor

Facebook yemek siparişlerine aracılık etmeye başlıyor. Sosyal medya üstünden yemek siparişi vermek isteyenlerin konum bilgisini açık tutması yeterli olabilecek.

Facebook üstünden yemek siparişi dönemi başlıyor

Sosyal medya üstünden gündelik ihtiyaçların karşılanabilmesi için yeni uygulamalar devreye alınıyor. Facebook bu konuda önemli bir adımı atıyor. Facebook kullanıcıları konum bilgilerine göre çevrelerindeki restoranları kendi sayfaları üzerinden görebilecek. Facebook bu uygulama ile, siparişlerin "eve teslim" veya "restorandan al" seçenekleriyle müşterilere ulaşacağı bildirildi.

Açıklamada, kullanıcıların çevrelerindeki restoranlar hakkında arkadaşlarının yorumlarını da okuyabileceği ifade edildi.

ABD'deki restoranlardan Papa John’s, Wingstop, Panera, Jack in the Box, TGI Friday’s, Denny’s, El Pollo Loco, Chipotle, Jimmy John’s ve Five Guys'ın Facebook kullanıcılarına eve teslim seçeneğini sunacağı belirtilen açıklamada, Delivery.com, DoorDash, ChowNow, Zuppler, EatStreet, Slice ve Olo adlı internet siteleriyle anlaşmalı olan restoranlardan da kullanıcıların sipariş verebileceğine işaret edildi.

Facebook'un yemek siparişi alma hizmetinin kişisel bilgisayarlar ile Android ve iOS işletim sistemine sahip cihazlardan kullanılabileceği vurgulandı.

Facebook'un yeni hizmeti sayesinde kullanıcılarına daha fazla restoran seçeneğini bir arada sunacağına dikkati çeken uzmanlar, şirketin ayrıca kullanıcılarını daha uzun süre kendi sitesinde tutmayı amaçladığını kaydediyor.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
Magazin
27 Kez Görüntülendi.
Usta oyuncu hayatını kaybetti
Politika
24 Kez Görüntülendi.
CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan'dan acı haber
Magazin
27 Kez Görüntülendi.
Hadise beyaz kıyafeti ile büyüledi
GÜVENLİK
60 Kez Görüntülendi.
Fuhuş operasyonu; Çarşafla kaçarken 3. kattan düştü
Spor
17 Kez Görüntülendi.
Andre Ayew: Taraftarımız inanılmazdı
Magazin
54 Kez Görüntülendi.
Akit: Ateist Sajopa Kajmer çarpıldı
Spor
16 Kez Görüntülendi.
Atiba Hutchinson: ‘İki puan bıraktık’
Spor
16 Kez Görüntülendi.
Güneş "Kazanabileceğimiz bir maçtı"
Gündem
35 Kez Görüntülendi.
Estetik ameliyata hakaret eden kocasına tazminat davası açtı
Spor
11 Kez Görüntülendi.
Cocu " ilk yarıda çok iyi bir oyun oynadık"