Kategoriler

Son Dakika Haberler

Şehit asker, arkadaşının intikamını almak için geri dönmüş

Şemdinli kırsalında meydana gelen çatışmadan şehit düşen Piyade Er Sercan Kara'nın, konyalı şehit arkadaşının intikamını almak için bölgeye geri döndüğü ortaya çıktı.

Şehit asker, arkadaşının intikamını almak için geri dönmüş

Şemdinli'de şehit olan 6 asker ve 2 korucudan sözleşmeli Piyade Er Sercan Kara'nın, yaklaşık 4 yıldır Hakkari bölgesinde görev yaptığı belirtildi. Edinilen bilgiye göre, bir süre önce Sercan Kara'nın da bulunduğu konvoya saldırı düzenlendiği ve Konyalı 1 arkadaşının şehit olduğu aktarılırken, bu olay sonrası izne ayrılan Sercan Kara'nın memleketi Gelendost'a bağlı Yenice Köyü'ne geldiği belirtildi. Tayini İzmir'e çıkan Sercan Kara'nın "Arkadaşımın intikamını almadan başka bir yere gitmem" diyerek Hakkari'ye dönmek istediği ve izninin yarısında görev yerine döndüğü kaydedildi.

"ÖYLE ÇOK YAĞMUR YAĞIYOR Kİ"

Şehit Sercan Kara'nın en son dün akşam ağabeyi Sinan Kara ile telefonda görüştüğü ve "Buraya öyle çok yağmur yağıyor ki 1 metre ilerimi göremiyorum. Komutanlar istirahate çekti. Yarın sabah tekrar içtimaya çıkacağım" dediği kaydedildi.

Şehit Sercan Kara'nın bir süre önce amcasının kızının eşine, "Ağabey ocak ayında bırakacağım bu işi, alacağım 50-60 koyun işime bakacağım" dediği, şehit olması durumunda ise kardeşlerinin rahat edeceğini söylediği belirtildi.

KARDEŞİ DE SÖZLEŞMELİ ER OLMAK İSTEDİ

Şehit Sercan Kara'nın ağabeyi ve babasının balıkçılık yaptığı, kendisinin de sözleşmeli er olmadan önce bu işle uğraştığı belirtildi. Şehidin kardeşi Adil Kara'nın ise daha önce astsubaylık için dün de sözleşmeli er olmak için başvurduğu kaydedildi.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
Spor
7 Kez Görüntülendi.
Rize'de puanlar paylaşıldı
Spor
7 Kez Görüntülendi.
Sivasspor gol oldu yağdı
Spor
10 Kez Görüntülendi.
Konyaspor, Kasımpaşa'yı 3 golle devirdi
Gündem
89 Kez Görüntülendi.
Hızlı Tren Kazası: Makasçı'dan acı itiraf
Sağlık
33 Kez Görüntülendi.
Karın ağrısı kader değil
Sağlık
29 Kez Görüntülendi.
Çocuklarda ayak ve ağız hastalığına karşı 5 önlem
Sağlık
44 Kez Görüntülendi.
Çürük raporu vermeyen doktora saldırdı
Sağlık
35 Kez Görüntülendi.
Hangi cilt tedavisi size uygun?
Gündem
48 Kez Görüntülendi.
Hızlı Tren Kazası: Facianın izleri böyle görüntülendi
GÜVENLİK
48 Kez Görüntülendi.
Ünlü hipermarkette 15 yaşındaki çocuğu şok tuzak