Kategoriler

Son Dakika Haberler

Dr Ece Ceyda Güdemek'in intihar mektubu ortaya çıktı

Son bir hafta içinde üç doktorun intihar etmesinin ardından sağlık sisteminde mobbing iddiaları tartışılıyor. Adana'da 9. kattan atlayarak canına kıyan genç doktor Ece Ceyda Güdemek'in annesine bıraktığı intihar mektubu inceleniyor.

Dr Ece Ceyda Güdemek'in intihar mektubu ortaya çıktı

Adana'da evinin balkonundan atlayarak canına kıyan 28 yaşındaki genç doktor Ece Ceyda Güdemek'in mobbin kurbanı olduğu iddia ediliyor. Talihsiz doktorun geride bıraktığı intihar mektubu inceleniyor.


Geçtiğimiz gün 9. kattaki evinin balkonundan atlayarak intihar eden 28 yaşındaki pediatri asistanı Dr. Ece Ceyda Güdemek'in intihar mektubu ortaya çıktı... Talihsiz doktorun hastanede mobing kurbanı olduğu iddia ediliyor.

Genç doktor mektubunda "Ölmezsem beni yaşatmaya çalışmayın" sözleri okuyanları bir kez  daha ağlattı. Dr. Ece Ceyda Güdemek intihar mektubunda şu satırlar dikkat çekti:
"Annemden özür diliyorum. Hayat benim için çok zor. Bunaldım bu hayattan. Umarım ölümüm bazı güzel değişikliklere yol açar. Kimse kimsenin dedikodusunu yapmasın. Lanet hastaneler doktorlara yüklenip durmasın. Kredi kartı borcum var ama 10 binden fazla para var. Dert etmesin Erbil ağabeyim, borç yıkmıyorum. Annemi üzmesin kimse tek isteğim budur. Ha birde ola ki anında ölmezsem seçimim ölmekten yana kimse beni yaşatmaya çalışmasın. Ece."

Adana Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'nde görev yapan pediatri asistanı 28 yaşındaki Dr. Ece Ceyda Güdemek, geçtiğimiz gün 9. kattaki evinin balkonundan atlayarak intihar etmişti.

Hastanede nöbetlerin 24 saat olduğu, gece mesaisine gelen Güdemek’in sabah nöbete başlayınca 36 saat çalıştığı, 12 saatlik aranın ardından 36 saat daha mesai yaptığı belirtildi.

Baba Hamza Güdemek, “Çalışma koşulları ağırdı. Nöbetlerin yanı sıra profesörler asistanlara alaycı yaklaşıyormuş. Kızım soru sormaya bile çekindiklerini söylüyordu. Bir seferinde çok yorgun olduğunu söylediği hemşire ‘Biraz yat dinlen’ dedikten sonra gidip hocasını çağırmış. Psikolojisi tamamen bozulmuştu. Yeniden TUS’a (Tıpta Uzmanlık Sınavı) hazırlanıyordu. Nöbeti olmayan bir bölüm tercih edecekti” diye gözyaşı döktü.

"MOBBİNG YAPIYORLARDI"


Gazete Habertürk'ten Yusuf Kılıç'ın haberine göre kardeşinin ölümüyle büyük üzüntü yaşayan makine mühendisi Hasan Burak Güdemek (33) ise “Zaman zaman ‘Ağabey artık dayanamıyorum, bana mobbing yapıyorlar’ diyordu. İntihar notunda ‘Bu notu okuduktan sonra herşey değişecek, herkes elini taşın altına koyacak, herkes insanların iyi olması için çalışacak’ yazmış. Üç kez Adana’ya gittim çok yorgun olduğu için doğru dürüst görüşemedim. Tükenmişti artık. Orada arkadaşım olan doktorlar da intiharı düşündüklerini söylediler. En büyük korkusu, bu kadar mesai yapmasına rağmen ‘Acaba bir hata yapar mıyım, bir insanın hayatına mal olabilir miyim?’ korkusuydu” dedi. Genç kızın ziraat mühendisi olan ağabeyi Erbil Güdemek (30), “Çatıdayken bir ara ikna olmuş ve sandalyeye oturmuş. Telefonla annemi aramış, ‘Hakkınızı helal edin’ diyerek kendini aşağı bırakmış. O polisler, kardeşim ikna olduktan sonra alıp aşağı indirselerdi belki bunlar olmayacaktı. Ama aşağı indirmeyip amirlerinin gelmesini beklemek zorunda olduklarını belirtmişler” diye konuştu.
TUS PUANINA İTİRAZ ETMİŞ
Gazete Habertürk'ten Beycan Üçkardeş'in haberine göre DR. Ece Ceyda Güdemek, Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde ihtisas yapmaya başladığı, TUS puanına itiraz ettikten sonra yapılan düzeltmenin ardından 2.5 ay önce Adana Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne geçiş yaptı.

ECE CEYDA GÜDEMEK'İN İNTİHAR MEKTUBU ORTAYA ÇIKTI
Akşam'dan Soner Kan'ın haberine göre; Gaziantep’te gözyaşları arasında toprağa verilen Güdemek’in hayatına son vermeden kaleme aldığı "veda mektubu" ortaya çıktı.

Genç doktor mektubunda şunları yazdı: "Annemden özür diliyorum. Hayat benim için çok zor. Bunaldım bu hayattan. Umarım ölümüm bazı güzel değişikliklere yol açar. Kimse kimsenin dedikodusunu yapmasın. Lanet hastaneler doktorlara yüklenip durmasın. Kredi kartı borcum var ama 10 binden fazla para var. Dert etmesin Erbil ağabeyim, borç yıkmıyorum. Annemi üzmesin kimse tek isteğim budur. Ha birde ola ki anında ölmezsem seçimim ölmekten yana kimse beni yaşatmaya çalışmasın. Ece."

Yorumlar

Daha Fazla Haber
Spor
7 Kez Görüntülendi.
Anadolu Efes farklı kazandı
Spor
11 Kez Görüntülendi.
Fenerbahçe BEKO, CSKA'nın aklını aldı
Gündem
16 Kez Görüntülendi.
Katil çekici sürücüsü tutuklandı, yardımcıları serbest
GÜVENLİK
39 Kez Görüntülendi.
Suriye'de 12 yaşında evlenmek serbestmiş
Gündem
36 Kez Görüntülendi.
İstanbul'da İmamoğlu, Ankara'da Mansur Yavaş
Spor
20 Kez Görüntülendi.
Manchester United, Mourinho'yu kovdu
Spor
25 Kez Görüntülendi.
Spor'da 'Yılın En'leri; Ali Koç, Fatih Terim ve Obradovic
Sağlık
11 Kez Görüntülendi.
Hipertansiyon Tedavisinde Doğru Bilinen 5 Yanlış
Magazin
21 Kez Görüntülendi.
"Yemek yapan erkek seksi oluyor"
Magazin
25 Kez Görüntülendi.
"Uludağ kadar büyük ağzım var"