Kategoriler

Son Dakika Haberler

Gazilere saldırı; Evlatları bir halt etti, aileleri perişan oldu

İki engelli gaziye ailelerinin gözü önünde saldıran zanlılar arasında yer alan Doğan Çiçek'in ailesi "Türk Milleti'nden ve tüm gazilerimizden özür dileriz, oğlumuzun yaptığı hatayı asla onaylamıyoruz, bizi vatan haini yerine koydular" diyerek dert yandı..

Gazilere saldırı; Evlatları bir halt etti, aileleri perişan oldu


Ankara'da terör örgütü PKK ile girdikleri çatışmada ağır yaralanarak gazi olan iki kişi ve ailelerine yönelik saldırıya tepkiler  devam ederken, saldırganların aileleri ilk kez ortaya çıktı. Saldırganlardan Doğan Çiçek'in annesi Feyza Çiçek, dün eşiyle birlikte geldiği MHP Genel Merkezine alınmadı. Çocuklarının yaptıklarından dolayı Türk milletinden özür dilediklerini belirten anne Feyza Çiçek "Oğlumuzun yaptığı yüzünden Türk Milleti'ne ve gazilerimize çok mahçup olduk. Oğlumun kınasını yakıp askere gönderecektim, başımıza bu işler geldi" diyerek dert yandı.

Gazilerden özür diledi

Ankara’da trafikte tartıştığı gazileri darp eden Doğan Çiçek'in annesi Feyza Çiçek, mağdur gazilerden özür dileyerek, “Gazi olduklarını bilmediğimiz kişilerle karşılaşıp trafikte sorun yaşaması, gazimizin ‘Siz terörist misiniz, neden bakıyorsunuz’ gibi sözleri üzerine oğlumun arabadan inip de yanlarına gittiği sırada arabayla çarpıp kaçmaları sonucu olaylar bu hale geldi” dedi.

Ankara’da 4 Kasım Cumartesi günü trafikte tartıştığı iki gazi ve ailelerini darp eden ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Doğan Çiçek'nin ailesi konuştu. Çocuklarının bir cahillik yaptığını ifade eden aile, terörist damgası yediklerini ve sürekli tehdit mesajları aldıklarını söyledi. Gazilere ve Türk milletine karşı çok mahcup olduklarını kaydeden anne Feyza Çiçek, “Doğan Çiçek'nin annesiyim ben. Öncelikle milletimizden, Cumhurbaşkanımızdan, gazilerden ve ailelerinden ailem adına çok özür diliyorum. Hiç onaylamadığımız bir olayla karşı karşıya geldik. Benim oğlum 19 yaşında, gazi olduklarını bilmediğimiz kişilerle karşılaşıp trafikte sorun yaşaması, gazimizin ‘Siz terörist misiniz, neden bakıyorsunuz’ gibi sözleri üzerine oğlumun arabadan inip de ‘Neden böyle diyorsunuz’ diyerek yanlarına gittiği sırada arabayı oğlumun üzerine sürüp araçla çarpıp kaçmaları sonucu olaylar bu hale geldi” şeklinde konuştu.

“Bizi vatan haini olarak gösteriyorlar”

Oğullarının hatasını onaylamadıklarını ve gereken cezayı çekmesini istediklerini söyleyen Feyza Çiçek, “Hiçbir anne baba böyle bir şeyi onaylamaz. Biz çok üzülüyoruz, oğlum terörist olarak yargılanıyor. Bizim ailemizi sorsunlar, araştırsınlar. Oğlumuzun hatasını onaylamıyoruz, cezası neyse onu çeksin. Vatanımıza bizim canımız feda, 15 Temmuz’da biz gittik nöbetlerimizi tuttuk. Biz vatan haini değiliz ki, bizi vatan haini olarak gösteriyorlar. Herkes bilip bilmeden yargılıyor, konuşuyor. Tehditler geliyor, bizi bir dinleyin” ifadelerini kullandı.

“Ben oğlumu askere gönderecektim, ellerini kınalayacaktım”

Oğlunun tecilini bozdurduğunu, 3 ay sonra askere gideceğini belirten Feyza Çiçek şunları söyledi:

“Ben oğlumu askere gönderecektim, ellerini kınalayacaktım. Devlet büyüklerime yalvarıyorum. Tek taraflı olmayın. Biz sosyal medyadan tehditler alıyoruz. Devlet büyüklerimiz böyle konuşursa bizler ne yaparız. Benim ve ailemin canı bu vatana kurban olsun. Bu bayrağa biz kurban oluruz. Ben oğlumu askere göndereceğim, şehit mi olur, gazi mi olur bilemem. Olsun vatanıma feda olsun. Bütün annelerden, ailelerden ben yardım istiyorum, anne olan beni anlar. Ben oğlumun terörist olarak yargılanmasını istemiyorum.”

“Ben hanımımla birlikte Bahçeli Bey’in yanına özür dilemek için gittim, kapıdan içeri koymadılar”
Baba Saim Çiçek ise, özür dilemek için eşiyle birlikte MHP Genel Merkezi’ne Devlet Bahçeli’yi görmeye gittiklerini ancak kapı dışarı edildiklerini söyledi. Milliyetçi bir aile olduklarını ifade eden Çiçek, “Ben hanımımla birlikte Bahçeli Bey’in yanına özür dilemek için gittim. Kapıdan içeri koymadılar. Biz de milliyetçiyiz, biz de vatan evladıyız. Benim diğer oğlum asker, bu oğlumun da asker olmasını istiyorum. Beni mahallede araştırsınlar. İsmim Saim Çiçek ama bu mahallede Muhammed Çiçek diye bilirler. Benim kime zararım dokunduysa bana söylesinler. Bizi hain olarak itham etmesinler, silahları varsa gelsin bizi vursunlar. Biz hain değiliz, hainlik hiçbir şey yapmadık. Bugün Başbakanlığa dilekçemizi verdik, bizim can güvenliğimiz sorunlu. Herkes tehdit ediyor, sevgili Bahçeli Bey bunu yaptığı için herkes bizi tehdit ediyor. Bizim hatamız çocuklarımızın kavgasıysa ben herkesten özür dilerim ama bizi vatan haini olarak görmesinler” dedi.


MHP Genel Başkanı Bahçeli’ye seslenen Saim Çiçek, şöyle konuştu:


“Sayın Devlet Başkanım, bu zamana kadar ben ne kötülük yaptım, ne kimseye zarar verdim. İki vatan evladı büyüttüm. Elim ayağım titriyor, ben ne yaptım bu vatana hainlik, teröristlik, ne yaptım bilmiyorum. 15 Temmuz’da oraları bekledik, gece gündüz oralarda yattık. Biz de milliyetçiyiz, biz de şerefli haysiyetli insanlarız. Bizim şeref, haysiyetimizle oynamayın lütfen.”

Yorumlar

HÜSEYİN 3 Ay Önce

Demek ki topluma saygı manevi değerlerimize saygılı evlat yetiştirememişsiniz hatanız burada

Serdar 2 Ay Önce

Arabada kadınlar ve çocuklar var hadi gazi olmasalar bile . saldım çayıra mevlam gayıra arkadaşlık yaptığı insanları bir seçmeyi öğretseydiniz bari hoşgörü ve ahlakları yok.

kadim orhan 2 Ay Önce

çocuklarınıza keşke biraz saygı ogretseydiz ülkenin kahraman gazilerine herkes saygı göstermek zorunda

Daha Fazla Haber
Ekonomi
11 Kez Görüntülendi.
Ciğerimin Köşesi'ni gören şaşısıyor
Ekonomi
9 Kez Görüntülendi.
İDO ve BUDO seferleri iptal edildi
Sağlık
8 Kez Görüntülendi.
Diş Estetiği Fiyatları, DişlereEstetik Bir Görüntü Kazandırmak
Gündem
46 Kez Görüntülendi.
Amerika resti gördü, son dakika açıklaması ile kıvırdı
Spor
13 Kez Görüntülendi.
PSG gol yağdırdı
Spor
36 Kez Görüntülendi.
Barcelona'nın yenilmezlik serisi bitti
Spor
7 Kez Görüntülendi.
Sevilla, Atletico Madrid'i deplasmanda yendi
DIŞ HABERLER
18 Kez Görüntülendi.
Rus savunma uzmanı: Amerika'nın hedefi Türkiye'nin önünü kesmek
Politika
10 Kez Görüntülendi.
MGK bildirisi açıklandı: Tehditlerin bertarafı için gereken adımlar atılacak
GENEL
8 Kez Görüntülendi.
TİKA’dan Kolombiya’da tarım ekipmanı desteği