Kategoriler

Son Dakika Haberler

İnegöl Belediye Başkanlığına Alper Taban seçildi

Alinur Aktaş'ın Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesiyle boşalan İnegöl Belediye Başkanlığına AK Parti'nin adayı Alper Taban seçildi.

BURSA (AA) - Alinur Aktaş'ın Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesiyle boşalan İnegöl Belediye Başkanlığına AK Parti'nin adayı Alper Taban seçildi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, Belediye Meclisi toplantısı öncesinde partisinin İlçe Başkanlığında gerçekleştirilen grup toplantısında yaptığı konuşmada, Bursa'daki iplik-boya fabrikasında meydana gelen patlamada hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara ise acil şifalar diledi.

Kaya, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Alinur Aktaş'tan boşalan İnegöl Belediye Başkanlığıyla ilgili teşkilatla bir istişare gerçekleştirdiklerini belirterek şunları kaydetti:

"Biz buradaki temayül yoklamasını yaptık, partimiz mensupları katıldılar. 2 arkadaşımız hakkında kanaat oluştu. Bu arkadaşlarımız partimizin üst kurullarına sunuldu. Cumhurbaşkanımıza danıştılar. Bu değerlendirme sonunda da İnegöl'de Belediye Meclis Üyemiz ve Belediye Başkan Yardımcımız Alper Taban'ın İnegöl Belediye Başkanlığına aday olmasına karar verildi."

Daha sonra İnegöl Belediye Meclisi'nde yapılan oylamada, MHP grubu AK Parti adayı Taban'a destek verdi. Taban, 28 oyla başkan seçildi.

Taban, seçilmesinin ardından yaptığı teşekkür konuşmasında, "Bundan sonra yükümüz daha da arttı. Verdiğiniz bu emaneti 17 ay boyunca en güzel şekilde taşıyıp eşitlik ve adalet ilkesinden ayrılmadan yerine getireceğimize söz veriyorum. İnşallah sizlere layık olacağız." ifadelerini kullandı.

Muhabir: Şaban Kılıçcı

Yorumlar

Daha Fazla Haber
Ekonomi
4 Kez Görüntülendi.
Borsa günü yükselişle tamamladı
Politika
20 Kez Görüntülendi.
MHP Bodrum ilçe teşkilatında toplu istifa; 250 kişi birden ayrıldı
GÜVENLİK
14 Kez Görüntülendi.
Mersin Tarsus Lisesi önünde kavga; Liseli genç can verdi
Spor
7 Kez Görüntülendi.
'Trabzonspor maçı çok zevkli geçecek'
Ekonomi
7 Kez Görüntülendi.
Benzine 7 kuruş indirim
Teknoloji
5 Kez Görüntülendi.
Çinli WeChat Facebook’un tahtını elinden aldı
GENEL
4 Kez Görüntülendi.
Rahatsız olsanız da olmasanız da nükleer enerjiyi yapacağız
Politika
3 Kez Görüntülendi.
YSK teklifi TBMM Başkanlığına sunuldu
GENEL
6 Kez Görüntülendi.
Suriye için kritik 2 hafta
Spor
3 Kez Görüntülendi.
Trabzonspor'da Sosa en az 2 hafta yok