Kategoriler

Son Dakika Haberler

Katar'da Türk işadamına haşhaşlı ekmekten işkence

Katar'da düzenlenen fuara, Türkiye'de ürettiği ürünlerle katılan Türk işadamının başına gelmeyen kalmadı. Katar'la son dönemde esen bahar havasına güvenerek bu ülkeye giden Çağlar Aksu, tam tahıllı lavaş yüzünden uyuşturucu kaçakçısı muamelese gördü.


Katar'da Türk işadamına haşhaşlı ekmekten işkence

Türkiye'de son derece yaygın olan, tüketicinin de tercih ettiği tam tahallı ekmek içindeki haşhaş Katar'da "Ülkeye uyuşturucu sokmak" olarak gösterilerek Türk işadamı gözaltına alındı. İşkence gören Türk işadamı Katarlı polislere veryansın etti.
Katar'da gıda fuarına katılan iş adamı tam tahıllı lavaş ürününün içinde haşhaş olduğu gerekçesiyle ülkeye uyuşturucu sokmaktan gözaltına alındı

Gözaltında tutulan iş adamı serbest bırakıldıktan sonra yaşadıklarını anlatırken adeta isyan etti.

Katar'da 7-9 Kasım tarihlerinde düzenlenen ve Aksular Gıda şirketinin katılımcı olduğu Food Hospitality Qatar 2017 Fuarına gitmekte olan şirketin genel müdürü Çağlar Aksu, Katar'ın narkotik polisi tarafından dün tutuklandığını söyledi.

Lavaş ekmeği (Mexican tortilla) ve çeşitleri, kurabiye, mantı, kemalpaşa, şekerpare, güllaç, hazır toz çorba çeşitleri, baklavalık ve böreklik yufka, kadayıf, künefe, chapati ekmeği gibi ürünlerini fuarda sergileyecek olan şirket yöneticisinin ülkeye girişinde sorun çıkartılan ürün tam tahıllı Mexican tortilla/tam tahıllı lavaş ekmeği.

Fuar için gönderilen 50-60 çeşit üründen bir tanesi olan tam tahıllı ekmek ürünün içinde haşhaş bulunması sebebiyle tutuklanan Aksu, gözaltı şartlarının çok kötü olduğunu söyledi ve ekledi:

"Tüm gün boyunca farelerin olduğu, yatakların idrar ve dışkı koktuğu, iğrenç bir hücrede, insanlığa ve kardeşliğe yakışmayan şartlarda gözaltında tutuldum. Fiziksel ve psikolojik şiddet uyguladılar, konsoloslukla görüşmeme izin vermediler, avukat tutmama izin vermediler. Çevremden herhangi birine bilgi vermeme izin vermeden kolumdan tutup zorla Arapça yazılı belgelerin altına parmak bastırmak suretiyle imza attırdılar. Bunu yapanlar uyuşturucu ve kaçakçılıktan sorumlu emniyet biriminin 8 Kasım 2017 tarihinde 07:00-17:00 saatleri arasında görevli tüm polis memurlarıdır."

Türk iş adamı serbest bırakıldıktan sonra "Bu yaşadığım olayla birlikte görünen o ki; Katar basında yansıtıldığı gibi Türklere karşı dost değil; kardeş hiç değildir" sözleriyle sitemde bulundu.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
GENEL
6 Kez Görüntülendi.
Teknosa kişiselleştirilmiş reklam dönemini başlattı
Politika
6 Kez Görüntülendi.
Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu: 65 yıl sonra ilk defa bir Türk Cumhurbaşkanı Yunanistan'da
Sağlık
3 Kez Görüntülendi.
Gereksiz ilaç kullanımı karaciğer kanseri riskini arttırıyor
GENEL
3 Kez Görüntülendi.
Turkcell, altyapısını 5G için güçlendiriyor
GENEL
3 Kez Görüntülendi.
Renault 3'üncü kez en iyi çağrı merkezi seçildi
Magazin
15 Kez Görüntülendi.
Meryem Uzerli evleniyor
Politika
2 Kez Görüntülendi.
İklim değişikliğinde model ve öngörü çalışması yapılacak
GENEL
7 Kez Görüntülendi.
Rahmi M. Koç Bilim Madalyası Acemoğlu'na verildi
Ekonomi
6 Kez Görüntülendi.
Kış lastiği 'ticari araçlar'da zorunlu
Politika
18 Kez Görüntülendi.
Torba yasa ile, elektrik faturasını ödemeyenlere gün doğdu