Kategoriler

Son Dakika Haberler

Tarlada çalışan kadınlar 09.05'de dondu kaldı

Saat 09.05, Türkiye'de hayatın durduğu an. Tarlada çalışan bir grup emekçi kadın, hiç kimsenenin beklemediği bir anda, saygı duruşuna geçince, ortaya bu fotoğraflar çıktı.

Tarlada çalışan kadınlar 09.05'de dondu kaldı

Türkiye Mustafa Kemal Atatürk'ü anıyor. Günün en anlamlı fotoğrafı bugün Lüleburgaz'dan bir tarladan geldi. 10 Kasım'da otobüste, metroda ve şehirde herkes esas duruşta duruyor durmayana da tuhaf bakılabilir; ama onlar Lüleburgaz'da bir tarlada çalışıyorlar. Sisli havada tarla işlerine devam edebilirlerdi... Ama Ata'ya saygılarını göstermek için ellerindeki fidanları, çapaları bıraktılar. Saat tam 09:05'te siren sesleriyle birlikte işlerini bırakıp saygı duruşunda bulundular.

Kırklareli’nin Lüleburgaz İlçesi’nde tarlada çalışan 18 kadın işçi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatını kaybettiği saat 09.05’te ilçe merkezinde çalan siren sesleriyle birlikte işlerini bırakarak, saygı duruşunda bulundu. Lüleburgaz İlçesi’nin Turgutbey Köyü’nde, bir tarım firması adına 18 kadın işçi buğday, arpa ve yulaf tohumları ıslah çalışması yapmak için tarlaya girdi. Ellerinde çapalarla çalışan kadınlar Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu saat 09.05’de ilçe merkezinde çalan siren seslerini duyunca ellerindeki çapaları bırakarak, saygı duruşuna geçti.

Siren sesleri boyunca tarla ortasında saygı duruşunda bulunan kadınlar, daha sonra yeniden çalışmaya başladı. İşçi kadınların Ata’ya saygı duruşları, çevredekiler tarafından görüntülendi.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
Spor
11 Kez Görüntülendi.
Beşiktaş Bayern Münih'e farklı yenildi
GENEL
15 Kez Görüntülendi.
Refah Sınır Kapısı 4 günlüğüne açılacak
GENEL
8 Kez Görüntülendi.
Lordlar Kamarası üyesi Wars: İngiltere'de Müslüman karşıtı yayınlar toplumu zehirliyor
GENEL
18 Kez Görüntülendi.
Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: 25 bin öğretmen alacağız
Spor
16 Kez Görüntülendi.
Makedon ve Türk takımları arasında 'Trabzonspor' dostluğu
GENEL
17 Kez Görüntülendi.
Eski CIA direktöründen Trump'ın Rusya paylaşımına tepki
GENEL
10 Kez Görüntülendi.
Netanyahu'ya yönelik yolsuzluk dosyalarının ardı kesilmiyor
GENEL
36 Kez Görüntülendi.
Soner Halisdemir: Bir ölür, bin doğarız
GENEL
13 Kez Görüntülendi.
Abbas'tan BMGK'ye çok taraflı mekanizma ve üyelik çağrısı
Spor
16 Kez Görüntülendi.
Galatasaray Başkanı Cengiz PFDK'ye sevk edildi