Kategoriler

Son Dakika Haberler

Tarlada çalışan kadınlar 09.05'de dondu kaldı

Saat 09.05, Türkiye'de hayatın durduğu an. Tarlada çalışan bir grup emekçi kadın, hiç kimsenenin beklemediği bir anda, saygı duruşuna geçince, ortaya bu fotoğraflar çıktı.

Tarlada çalışan kadınlar 09.05'de dondu kaldı

Türkiye Mustafa Kemal Atatürk'ü anıyor. Günün en anlamlı fotoğrafı bugün Lüleburgaz'dan bir tarladan geldi. 10 Kasım'da otobüste, metroda ve şehirde herkes esas duruşta duruyor durmayana da tuhaf bakılabilir; ama onlar Lüleburgaz'da bir tarlada çalışıyorlar. Sisli havada tarla işlerine devam edebilirlerdi... Ama Ata'ya saygılarını göstermek için ellerindeki fidanları, çapaları bıraktılar. Saat tam 09:05'te siren sesleriyle birlikte işlerini bırakıp saygı duruşunda bulundular.

Kırklareli’nin Lüleburgaz İlçesi’nde tarlada çalışan 18 kadın işçi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatını kaybettiği saat 09.05’te ilçe merkezinde çalan siren sesleriyle birlikte işlerini bırakarak, saygı duruşunda bulundu. Lüleburgaz İlçesi’nin Turgutbey Köyü’nde, bir tarım firması adına 18 kadın işçi buğday, arpa ve yulaf tohumları ıslah çalışması yapmak için tarlaya girdi. Ellerinde çapalarla çalışan kadınlar Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu saat 09.05’de ilçe merkezinde çalan siren seslerini duyunca ellerindeki çapaları bırakarak, saygı duruşuna geçti.

Siren sesleri boyunca tarla ortasında saygı duruşunda bulunan kadınlar, daha sonra yeniden çalışmaya başladı. İşçi kadınların Ata’ya saygı duruşları, çevredekiler tarafından görüntülendi.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
Ekonomi
54 Kez Görüntülendi.
Pazarda fiyatlar çıldırdı, vatandaş şaşkına döndü
GÜVENLİK
45 Kez Görüntülendi.
Oksijen tüpü patlayınca, füze gibi uçtu
Magazin
26 Kez Görüntülendi.
Demet Akalın takipçisine küfür etti
Magazin
52 Kez Görüntülendi.
İşte Türkiye'nin en güzel kızı
Spor
24 Kez Görüntülendi.
Ramil Guliyev Yılın Atleti'ne aday
Spor
28 Kez Görüntülendi.
Zadar Kupası Fenerbahçe'nin
Eğitim
73 Kez Görüntülendi.
Eğitim'de ürküten rapor: OECD'nnin gerisinde kaldık
Magazin
125 Kez Görüntülendi.
Kocasını maç öncesi başka kadınla yakaladı
Magazin
60 Kez Görüntülendi.
Usta oyuncu hayatını kaybetti
Politika
114 Kez Görüntülendi.
CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan'ın durumu kritik