Kategoriler

Son Dakika Haberler

Eski iPhone'lar neden yavaş; Apple mahkemede hesap veriyor

iPhon telefonlarda ayyuka çıkan yavaşlığın, Apple tarafından kurulan tuzak olduğu ortaya çıktı. Amerika'da çok sayıda tüketici bir araya gelerek Apple'a dava açarken, şirketin bazı uygulamaları kasten yavaşlattığını kabul ettiği ortaya çıktı.

Eski iPhone'lar neden yavaş; Apple mahkemede hesap veriyor


Eski model iPhone kullanıcıları, eğer telefonunuzun şarjı çabuk bitiyor ve eskisinden daha da yavaşladıyas, sorun cihazınızda değil, Apple bunu kasten yapıyormuş!


Eski iphone telefonları kullananların sık sık 'Telefonum çok yavaş' şikayetleri, Amerika'da dava konusu oldu. Apple'in telefon satışlarını ve uygulama gelirlerini artırmak için eski telefonlara ve uygulamalara desteği kasten kestiği ortaya çıktı..

Eski telefon modellerini özellikle yavaşlattığını kabul eden Apple'a karşı ABD'deki eski model iPhone kullanıcıları tarafından iki dava açıldı.

AMERİKA'DA TOPLU DAVA AÇILDI

ABD'de eski model telefonları özellikle yavaşlattığını itiraf eden teknoloji devi Apple'a kullanıcıları tarafından iki toplu dava açtı.

Apple eski modelleri cihatların ömrünü uzatmak ve pillerindeki güçsüzleşmeyi dengelemek için bilerek yavaşlattığını kabul etmişti.

Apple, eski model iPhone'ları kasten yavaşlattığını kabul etti
Bu itiraf üzerine California ve Şikago'da bir araya gelen bir grup kullanıcı, bu yavaşlatma neticesinde "ekonomik kayba uğradıklarını" öne sürerek Apple aleyhine dava açtılar.

Apple ise bu konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmadı.

Los Angeles'da yaşayan Stefan Boganovich ve Dakota Speas, California'da açtıkları davada, iPhone sahiplerinin bu "müdahaleye" hiç bir zaman rıza vermediğini söyleyerek, yavaşlatma yüzünden telefonlarını gereğince kullanamadıklarını, cihazlarının değer yitirdiğini öne sürdüler ve yeni pil masraflarının tazmin edilmesini istediler.
Şikago'da açılan davayı ise Sulaiman Hukuk Grubu'ndan James Vlahakis temsil ediyor.

Vhalakis yazılı açıklamasında, "Apple'ın, kullanıcıları cihazın performansını tamamen değiştirecek bu güncellemeler konusunda kasden bilgilendirmediği değerlendirilmiştir. Bu, tanıtlandığı takdirde, gerekli bilgilerin yasa dışı olarak kasden verilmemesi anlamına gelmektedir" dedi.

Vlahakis açıklamasında bunun, dava başvurularının yapıldığı İllinois, Indiana ve Kuzey Carolina'nın tüketici hakları ve dolandırıcıkla ilgili yasalarının doğrudan ihlali anlamına geldiğini savunuyor.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
GÜVENLİK
4 Kez Görüntülendi.
Turistin valizini atan taksici maganda meslekten atıldı
BİLİM-TEKNOLOJİ
7 Kez Görüntülendi.
Buzulların altında volkanik keşif
Politika
6 Kez Görüntülendi.
MHP'nin Meclisteki yeni yüzleri
Gündem
8 Kez Görüntülendi.
Seçimin kesin sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu
Politika
6 Kez Görüntülendi.
CHP'nin cumhurbaşkanı adayı İnce: Seçim sonuçlarını kabul ediyorum
DIŞ HABERLER
6 Kez Görüntülendi.
Putin'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tebrik telefonu
DIŞ HABERLER
9 Kez Görüntülendi.
AB'den Türkiye'deki seçimlere ilişkin ilk tepki
DIŞ HABERLER
11 Kez Görüntülendi.
Yurt dışı oyların sayımı sona erdi
Ekonomi
7 Kez Görüntülendi.
Seçim bitti, gözler ekonomi vaatlerine döndü
DIŞ HABERLER
8 Kez Görüntülendi.
İsrail basını Erdoğan'ın seçim başarısını hazmedemedi