Kategoriler

Son Dakika Haberler

2018 öncesi yollarda önlem, kutlamalar iptal

Yeni yıl kutlamaları için süslenen Taksim ve Beşiktaş'taki yılbaşı için Emniyet'ten gelen uyarı üzerine ek önlemler alınırken bazı alanlarda iptaller geldi. Polis ekipleri yeni yıl öncesi yollarda arama noktaları kurdu.

2018 öncesi yollarda önlem, kutlamalar iptal

İstanbul'da geçtiğimiz yıl başında yaşanan Reina Katliamı'nın acı hatırası hafızalardaki yerini korurken, polis şehir genelinde kurduğu kontrol noktalarında kimlik kontrolleri ile aramaları sıklaştırdı. Öte yandan Şişli ve Taksim'de geleneksel olarak yapılan yeni yıl kutlamaları güvenlik nedeniyle iptal edildi.

Dün Beşiktaş Belediyesi'nin Barbaros Bulvarı'nda yapacağı yeni yıl kutlamalarına Kaymakamlık izin vermezken bugün de Şişli Belediyesi, yılbaşı kutlamalarının iptal edildiğini duyurdu.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, "Şişli Belediyesi tarafından düzenlenen ve 4 gün sürmesi planlanan (28, 29, 30, 31 Aralık) yılbaşı etkinliği iptal edildi. Şişli Kaymakamlığı'nın güvenlik nedeniyle etkinlik gün sayısının azaltılması ricası üzerine programın tamamı Şişli Belediyesi tarafından iptal edilmiştir" denildi.

YOLLARDA ARAMA NOKTALARI KURULDU

İstanbul'da yılbaşı öncesi 39 ilçede polis ekipleri tarafından "Kurt Kapanı 13" uygulaması başlatıldı. Uygulama çerçevesinde havalimanları, iskeleler ve halkın yoğun olduğu yerlerde araçlar tek tek aranıyor.


İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler yılbaşı öncesi 39 ilçede 'Kurt kapanı 13' uygulamasını yapıyor. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'nün koordinesinde 39 ilçenin Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Özel Harekat, Narkotik Suçlarla Mücadele, Önleyici Hizmetler, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, Deniz Limanı Şube Müdürlüğü, İstanbul Atatürk Havalimanı Şube Müdürlüğü, Foto Filim Şube Müdürlüğü ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Şube Müdürlüğü personelinin katımıyla 100 noktada bin 200 polis ile "Kurt Kapanı-13" uygulaması gerçekleştirildi. Vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla, yaya ve araç sürücülerine yönelik uygulama yapıldı.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
Magazin
19 Kez Görüntülendi.
Ashley Graham'ın başı verdiği kilolardan dertli
GÜVENLİK
9 Kez Görüntülendi.
Şırnak'ta öldürülen teröristler 27 şehidin katili çıktı
Magazin
17 Kez Görüntülendi.
Şükran Ovalı'dan dikkat çeken paylaşım
Gündem
67 Kez Görüntülendi.
Kaşıkçı Cinayeti; Araplar sorgularken öldürmüş
GÜVENLİK
9 Kez Görüntülendi.
Çalıştığı döviz bürosunu soyan hırsıza ders gibi ceza
Gündem
19 Kez Görüntülendi.
Tarihi eserlere vandal saldırısı; Utanmadan yazıyorlar
Sağlık
20 Kez Görüntülendi.
Google yapay zeka ile kanseri önceden teşhis etti
Gündem
26 Kez Görüntülendi.
Atatürk büstüne saldıranlara unutulmaz ceza
Gündem
188 Kez Görüntülendi.
Kim bu sapkın; Çocukları aşağılayarak videosunu çekiyor
GÜVENLİK
125 Kez Görüntülendi.
Gizli numara cinneti; İftira iki cana mal oldu