Kategoriler

Son Dakika Haberler

Türkiye Afrin şehitlerini uğurluyor

TSK tarafından Afrin'de terör örgütü PKK/YPG'ye yönelik sürdürdüğü 'Zeytin Dalı Harekatı'da tanka düzenlenen saldırıda şehit olan 5 askerin cenazesi, Gaziantep'te düzenlenen törenle memleketlerine uğurlandı.

Türkiye Afrin şehitlerini uğurluyor

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'nin Afrin kentinde terör örgütü PKK/YPG'ye yönelik sürdürdüğü 'Zeytin Dalı Harekatı'da tanka düzenlenen saldırıda şehit olan 5 askerin cenazesi, Gaziantep'te düzenlenen törenle memleketlerine uğurlandı.

Harekatın 15'inci günü olan 3 Şubat Cumartesi günü Şeyh Horoz bölgesinde, PKK/YPG'li teröristlerin tanka düzenlediği saldırıda şehit olan Teğmen Muhammed Cihangir Çubukçu, Uzman Çavuşlar Fırat Karaca ve Ufuk Aktağ, Uzman Onbaşı Halil İbrahim Aygül ve Sözleşmeli Er Nurullah Seçen'in cenazeleri, yapılan otopsilerinin ardından Gaziantep Havalimanı'na getirildi.

Burada şehitler için uğurlama töreni düzenlendi. Törene, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Ak Parti Milletvekili Mehmet Erdoğan, 5'inci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Ekiyor, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Osman Toprak ile protokol üyeleri ve askerler katıldı. Şehitlerin Türk bayraklarına sarılı tabutları, askeri manga tarafından Türk Hava Kuvvetleri'ne ait 2 uçağa taşındı. Şehitler toprağa verilmek üzere memleketlerine uğurlandı.


Şehitlerden Muhammed Cihangir Çubukçu Şanlıurfa'da, Fırat Karaca Muş'ta, Halil İbrahim Aygül Çorum'un Alaca ilçesinde, Ufuk Aktağ Giresun'un Şebinkarahisar ilçesinde, Nurullah Seçen ise Konya'nın Ereğli ilçesinde toprağa verilecek.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
Gündem
8 Kez Görüntülendi.
Binlerce gümüş balığı sahile vurdu
Teknoloji
19 Kez Görüntülendi.
Araç Takip Cihazı Nereden Alınır?
Sağlık
12 Kez Görüntülendi.
Omurilik felcine umut olan adım
KÜLTÜR - SANAT
11 Kez Görüntülendi.
Rengarenk bir bahar sergisi
Sağlık
15 Kez Görüntülendi.
Mikroplar lösemi riskini azaltabilir
Ekonomi
10 Kez Görüntülendi.
Merkez Ankara Projesinde İndirim İçin Son Günler
Ekonomi
9 Kez Görüntülendi.
Tutal; Seydişehir ticaret merkezi olacak
Teknoloji
9 Kez Görüntülendi.
Google Asistan'ın Türkiye'deki ilk uygulaması Cbot'tan
Eğitim
8 Kez Görüntülendi.
Eğitim Bilimleri Konusunda En İyi Olun
Teknoloji
7 Kez Görüntülendi.
Ericsson, geliştirilmiş platformuyla 5G’ye geçişi kesintisiz hale getirecek!