Kategoriler

Son Dakika Haberler

Dilovası'nda kimya fabrikasında yangın; Çok sayıda itfaiye sevk edildi

Dilovası'nda kimya fabrikasında yangın; Çok sayıda itfaiye sevk edildi. Yangının çıkış nedeni henüz bilinmiyor. Görgü tanıkları bölgeden sık sık patlama sesleri geldiğini duyurdu.

Dilovası'nda kimya fabrikasında yangın; Çok sayıda itfaiye sevk edildi


Kocaeeli Dilovası ilçesinde bir kimya fabrikasında çıkan yangına bölgede etkili oluyor. Çok sayıda ilçeden takviye söndürme ekipleri yola çıktı. Yangının çıkış nedeni hakkında henüz bilgi yok. Görgü tanıkları zaman zaman patlama sesleri duyulduğunu bildirdi.

Dilovası ilçesinde, Gebze Kimya İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nde Parkim isimli parfüm fabrikasında yangın çıktı. Fabrika alev alev yanarken, Dilovası, Gebze, Çayırova, Darıca ve İzmit'ten olay yerine gelen çok sayıda itfaiye ekibi yangına müdahale etti. Alevlerin sardığı fabrikadaki yangının kontrol altına alınması için çalışmalar devam ediyor.

Bugün saat 21.15 sıralarında, Gebze Kimya İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nde Parkim isimli parfüm fabrikasında bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Bitişikteki fabrikanın güvenlik görevlisi, alevleri fark edince itfaiye ekiplerine haber verdi. Olay yerine Dilovası, Gebze, Çayırova, Darıca ve İzmit'te bulunan itfaiye ekipleri sevk edildi. İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri de olay yerine geldi.

Yaklaşık 20 itfaiye ekibi yangına müdahale etti. Fabrikadan yükselen alevler gökyüzünü aydınlatırken, zaman zaman yaşanan patlamalar çevrede endişe yarattı.

Fabrikanın etrafını saran itfaiye ekipleri yerden ve itfaiye merdivenleri ile yukarıdan su tuttu. Uzun uğraşlar sonucu yangın kontrol altına alındı. Fabrika yetkilileri mesainin olmadığı bir sırada çıkan yangından yaklaşık olarak 60 milyon TL zararın meydana geldiğini öne sürdürler. Ekipler, yangın söndürme çalışmalarını sürdürüyor.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
Gündem
35 Kez Görüntülendi.
Ankara'yı dolu ve sel vurdu; 15 dakikası yetti
DIŞ HABERLER
5 Kez Görüntülendi.
Türkiye set çekince, ABD PKK artıklarını Irak sınırına yolluyor
Gündem
9 Kez Görüntülendi.
Erdoğan'a suikast iddiası; Bu tür tehditlerle yolumuzdan dönmeyiz
GENEL
5 Kez Görüntülendi.
Kapıkule'de 30 kilometrelik tır kuyruğu
Spor
10 Kez Görüntülendi.
Spor Toto Süper Lig'in 'penaltı' dosyası
GENEL
5 Kez Görüntülendi.
'Dünya Kenti' Ani ziyaretçilerini cezbediyor
KÜLTÜR - SANAT
33 Kez Görüntülendi.
Dünyanın İlk Ve Tek Gerçek Yoga Kitabı: Yoga Nedir Ne Değildir?
GENEL
9 Kez Görüntülendi.
Başbakan Yıldırım: Yunan adaleti darbe kurbanlarının haklarını çiğnedi
Ekonomi
18 Kez Görüntülendi.
Avek Ümraniye 1. Yılını Kutladı
DIŞ HABERLER
10 Kez Görüntülendi.
Saraybosna'daki büyük buluşma