Kategoriler

Son Dakika Haberler

Zorlu Enerji, Gaziantep'e kalibrasyon merkezi kurdu

İSTANBUL (AA) - Zorlu Enerji tarafından, Gaziantep'te yılda 100 bin doğalgaz sayacının kalibrasyonunu yapabilecek kapasiteyle kurulan ve doğunun bu alandaki ilk merkezi olma özelliğini taşıyan "Zorlu O&M Kalibrasyon Merkezi" hizmete...

İSTANBUL (AA) - Zorlu Enerji tarafından, Gaziantep'te yılda 100 bin doğalgaz sayacının kalibrasyonunu yapabilecek kapasiteyle kurulan ve doğunun bu alandaki ilk merkezi olma özelliğini taşıyan "Zorlu O&M Kalibrasyon Merkezi" hizmete alındı.

Şirketten yapılan yazılı açıklamada, Gaziantep'te kurulan “Zorlu O&M Kalibrasyon Merkezi”nde, G2,5’den G6‘ya kadar olan diyaframlı doğalgaz sayaçlarının kalibrasyon işlemine başlandığı belirtildi.

Söz konusu tesisin doğu bölgesinin ilk ve tek kalibrasyon merkezi olduğu belirtilen açıklamada, yılda 100 bin sayacın kalibrasyonunun yapılabileceği bildirildi. Merkezde, test işlemleri öncesinde sayaçların güneş ışınlarına veya diğer iklim koşullarına maruz kalmaması için 30 bin kapasiteli kapalı bir depo alanının da bulunduğu kaydedildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Zorlu O&M Genel Müdür Yardımcısı Ömer Haru Örge, doğalgaz dağıtım sektöründe kalite ve sürekliliğin sağlanabilmesi için kalibrasyon merkezinin büyük önem arz ettiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Türkiye'de çevreci, ekonomik ve güvenilir bir yakıt olan doğalgazın ve faturalandırılmasında araç olarak kullanılan sayaçlarının kullanımı her geçen gün daha da artıyor. Bu yüzden doğalgaz sayaçlarının ölçüm doğruluğunu sağlayan kalibrasyon merkezlerine ciddi bir ihtiyaç var. Bizim kurduğumuz Zorlu O&M Kalibrasyon Merkezi, bağımsız ve tarafsız bir laboratuvar olarak titizlikle yaptığı kalibrasyon testleri ile tüketicilerin bu konudaki ihtiyaçlarını tam ve güvenli olarak karşılayacaktır.”

Yorumlar

Daha Fazla Haber
Sağlık
3 Kez Görüntülendi.
Türkiye'nin ilk 'Alzheimer Okulu' mezunları diplomalarını aldı
GÜVENLİK
8 Kez Görüntülendi.
Pazar yerinde çatışma çıktı, 1 ölü 9 yaralı var
Politika
48 Kez Görüntülendi.
Yusuf Halaçoğlu krizi: Akşener'den duygusal açıklama
GÜVENLİK
70 Kez Görüntülendi.
Seda Tripkolic'e şok gözaltı: Dolandırıcıların kuryesi mi
GENEL
10 Kez Görüntülendi.
Kars'ta 6 terörist etkisiz hale getirildi
GENEL
8 Kez Görüntülendi.
Liselere girişte merkezi sınav yerleri açıklandı
GENEL
41 Kez Görüntülendi.
Yumurta giren eve doktor girmiyor
Ekonomi
28 Kez Görüntülendi.
Çin, Türkiye'deki noterlik sistemini örnek alacak
Gündem
584 Kez Görüntülendi.
EWE Türkiye'nin yardım skandalı: Kıyafet verilen çocuklar teşhir edildi
GENEL
12 Kez Görüntülendi.
Havana Kruvaziyer Limanını Global işletecek