Kategoriler

Son Dakika Haberler

TOKİ konutlarını kiraya veren ev sahipleri yandı

Tunceli'de, dar gelirliler için yaptırılan ancak hak sahiplerince kiraya verilen ya da amacına uygun kullanılmayan 47 TOKİ konutu, satış sözleşmesi feshedilerek 14'ü kiracı olan yeni hak sahiplerine verildi

TOKİ konutlarını kiraya veren ev sahipleri yandı


Tunceli Valiliği'nden yapılan açıklamada, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığının ( TOKİ) 4 yıl önce İnönü Mahallesi'nde dar gelirli aileler için yaptırdığı 1+1 dairelerden 47'sinin amacına uygun kullanılmadığı için satış sözleşmelerinin feshedilerek tahliye edildiği belirtildi.

Konutların yeni hak sahiplerine teslim edilmesi için Belediye Konferans Salonu'nda kura çekimi yapıldığı ifade edilen açıklamada, kura sonucu dairelerden 33'ünün yeni sahiplerine, 14'ünün de içinde kiracı olarak oturanlara teslim edildiği belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Tunceli Valisi ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel, kura çekiminde yaptığı konuşmada, devletin, söz konusu konutları ihtiyaç sahipleri otursun diye yaptırdığını vurguladı.

"47 DAİRE AMACINA UYGUN KULLANILMADI"

Vali Yardımcısı Selçuk Yosunkaya, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Müdürü Eylem Mut, Belediye Başkan Yardımcısı Sami Doğan ve diğer görevlilerin yaptığı araştırmada 47 dairenin amacına uygun kullanılmadığının tespit edildiğini belirten Sonel, şu ifadeleri kullandı:

"Arkadaşlarımız çok ciddi ve titiz bir çalışma yaptılar. Bazı hak sahiplerinin ayda 150 lira ödeyerek ev sahibi oldukları konutlarında oturmayarak evlerini 300 liraya kiraya verdiklerini tespit ettik. Bu evler gerçek ihtiyaç sahipleri otursun diye verildi. Biz de ev ihtiyacı olan ailelerimizi tespit ettik. Çekilen kura ile bu evlerin anahtarlarını gerçek sahiplerine takdim ettik, hayırlı olsun. Bu evlerde oturup yeni açtığımız tekstil fabrikasında çalışan vatandaşlarımız da var yani hem iş hem aş hem de ev, Allah bereket versin."


Sonel, 7 aydır kentte görev yaptığını, kendilerine destek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, bakanlar ile TOKİ Başkanı Ergün Turan'a teşekkür etti.


Kura çekimine, Vali Yardımcıları Selçuk Yosunkaya ve Akın Zor, Tunceli Belediye Başkan Yardımcıları Sami Doğan ve Erdoğan Elaldı, SYDV Müdürü Eylem Mut ile vatandaşlar da katıldı.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
Sağlık
3 Kez Görüntülendi.
Türkiye'nin ilk 'Alzheimer Okulu' mezunları diplomalarını aldı
GÜVENLİK
8 Kez Görüntülendi.
Pazar yerinde çatışma çıktı, 1 ölü 9 yaralı var
Politika
48 Kez Görüntülendi.
Yusuf Halaçoğlu krizi: Akşener'den duygusal açıklama
GÜVENLİK
70 Kez Görüntülendi.
Seda Tripkolic'e şok gözaltı: Dolandırıcıların kuryesi mi
GENEL
10 Kez Görüntülendi.
Kars'ta 6 terörist etkisiz hale getirildi
GENEL
8 Kez Görüntülendi.
Liselere girişte merkezi sınav yerleri açıklandı
GENEL
41 Kez Görüntülendi.
Yumurta giren eve doktor girmiyor
Ekonomi
28 Kez Görüntülendi.
Çin, Türkiye'deki noterlik sistemini örnek alacak
Gündem
585 Kez Görüntülendi.
EWE Türkiye'nin yardım skandalı: Kıyafet verilen çocuklar teşhir edildi
GENEL
12 Kez Görüntülendi.
Havana Kruvaziyer Limanını Global işletecek