Kategoriler

Son Dakika Haberler

ABD, PKK ve DEAŞ aynı anda saldırdı; Hedef'te petrol bölgesi var

Terör örgütü DEAŞ'a karşı savaşmak için Suriye'ye çöreklenen ABD güçleri ile, terör örgütü PKK Suriye'de, yanlarına DEAŞ'li teröristleri de alarak Suriye ordusuna saldırdı. Yanlış okumadınız, DEAŞ'li teröristler, PKK ve ABD aynı anda aynı hedefi vurdu..


ABD, PKK ve DEAŞ aynı anda saldırdı; Hedef'te petrol bölgesi var

Terör örgütlerinin cirit attığı Suriye'de, PKK, DEAŞ ve Amerikan ordusu aynı anda rejim yanlısı milislere saldırdı. Terör örgütü DEAŞ karşıtı koalisyonla, DEAŞ, ve ABD askerlerinin aynı anda aynı hedefe yönelik saldırısı teröristlerin hedefleriyle Pentagon'un kurduğu kirli ittifakı da ortaya çıkardı. Suriye ordusunun zırhlı birliklerle destek verdiği Deyrizor'u kurtarma harekatına İran yanlısı milislerin yer alması DEAŞ, PKK ve ABD güçlerini bir araya getirdi. Suriye'nin en büyük enerji kaynaklarına sahip Deyrizor'u ele geçirmek için çarpışan terör örgütleri ile ABD'nin aynı safta yer alması Türkiye'nin Afrin'de kimlerle karşı karşıya olduğunu görmek açısından oldukça dikkat çekici..


AMERİKA, PKK, DEAŞ AYNI SAFTA BULUŞTU

Suriye'de Beşar Esad rejimi saflarında çatışan İran güçleri, Deyrizor'da terör örgütü PYD/PKK'nın işgalindeki enerji sahalarına ilerlemek istedi. ABD, İran güçlerine yoğun hava saldırılarıyla karşılık verdi


Deyrizor'daki AA muhabirlerinden alınan bilgiye göre, İran güçleri, dün gece geç saatlerde Deyrizor'un doğusunda bulunan terör örgütü PYD/ PKK'ya saldırı başlattı.

ABD'nin SDG olarak adlandırdığı PYD/PKK'nın işgalindeki Koniko gaz ve El Ömer petrol sahasını ele geçirmek isteyen İran güçleri, Fırat Nehri boyunca uzun bir hatta füze ve topçu saldırısı düzenledi.

İran güçleri, Fırat Nehri'nin doğusundaki PYD/PKK'nın elinde bulunan Dahla Cedide ve Akidat beldelerini de hedef aldı.

PYD/PKK'nın büyük kayıp vermesi üzerine El Ömer'de askerleri bulunan ABD ordusu, İran güçlerini Fırat'ın batısında özelikle Haşam ve Mırat beldelerinde 3 saat kesintisiz bombardımana tuttu.

Bombardımanda, İran güçlerinden 50'den fazla kişinin öldüğü öğrenildi.

DEAŞ DA İLERLEMEK İSTEDİ

Bu sırada, Deyrizor'daki rejim-PYD/PKK cephe hattının güneyinden sokulan terör örgütü DEAŞ da ABD saldırısını fırsat bilerek ilerlemek istedi.

PYD/PKK'nın işgalindeki Hraniç beldesine saldıran DEAŞ, beldenin yakınlarına ulaştı. Ancak ABD bombardımanı nedeniyle beldeye giremedi.

DEYRİZOR'DAKİ ENERJİ KAYNAKLARI

Irak sınırına hakim Deyrizor, ülkenin en büyük enerji kaynaklarına ev sahipliği yapıyor. Kenti ikiye bölen Fırat Nehri'nin doğusu, Suriye'nin en büyük petrol sahalarını oluşturan 11 yatağı barındırıyor. El Ömer, Tanak, Vard, Afra, Kevari, Cafra, Carnuf, Azrak, Kahar, Şueytat ve Galban petrol sahaları, tahmini hesaplamalara göre Suriye’nin enerji kaynaklarının yaklaşık üçte birini oluşturuyor.

PKK/ PYD, geçen yılın son çeyreğinde, rejim güçleriyle eşzamanlı olarak Deyrizor kırsalının enerji kaynaklarının yoğun olduğu kuzeydoğusunda, yani Fırat Nehri'nin doğusunda ilerlemişti.

23 Eylül 2017'de Deyrizor'un kuzeydoğu kırsalındaki en büyük gaz tesisi Konoko'yu ele geçiren örgüt, 22 Ekim 2017'de de Suriye'nin en büyük petrol sahası El Ömer'i işgal etmişti.

Halihazırda Deyrizor'da Fırat Nehri'nin doğusuna PYD/PKK, batısına Esad rejimi ve güneyinde dar bir alanda DEAŞ hakim.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
KÜLTÜR - SANAT
2 Kez Görüntülendi.
Dedektif Duru Gerçeğin Peşinde
Ekonomi
4 Kez Görüntülendi.
Good4Trust.org'a İmece usulü üretim!
Politika
4 Kez Görüntülendi.
Yerel seçimlerde 'Millet İttifakı' kurulacak mı?
KÜLTÜR - SANAT
4 Kez Görüntülendi.
Alfonso Cuarón'un yeni filmi ROMA
Dünya
1 Kez Görüntülendi.
Çin-Moğolistan-Rusya Ekonomik Koridorunun Kapısı: Heilongjiang
Gündem
9 Kez Görüntülendi.
Tubeilahi İle İlahileri Ücretsiz Dinleyin
Gündem
7 Kez Görüntülendi.
Muhabbetin En Keyifli Adresi 
Gündem
6 Kez Görüntülendi.
Şehit Uzman Çavuz Ünal Olgun'u binlerce vatandaş uğurladı
Gündem
65 Kez Görüntülendi.
Bahçeli; Yunan galibiyetine şükür diyene nasıl gidersin
GÜVENLİK
6 Kez Görüntülendi.
Lastik İş Sendikası Başkanı Abdullah Karacan'a silahlı saldırı