Kategoriler

Son Dakika Haberler

Kadın öğretim üyeleri cihaz yüzünden kavga etti

Dünya Kadınlar Günü'nde Erzurum Atatürk Üniversitesi'nde iki kadın öğretim üyesinin bir cihaz yüzünden kavgası gündeme damgasını vurdu.

Kadın öğretim üyeleri cihaz yüzünden kavga etti

Ezrurum Atatürk Üniversitesi'nde 2 kadın öğretim üyesi arasında çıkan kavga nedeniyle fakülteye polis ekipleri geldi. Kavga sırasında derste olan öğrenciler olayı pencereden izledi.


Erzurum Atatürk Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmasötik Teknoloji Anabilim Dalı'nda, 2 kadın öğretim üyesi arasında, moleküler biyolojide kullanılan 'spektrofotometre' adlı cihaz nedeniyle tartışma çıktı. Anabilim ve Bölüm Başkanı 40 yaşındaki Prof. Dr. Meltem Çetin tarafından darbedildiğini iddia eden 35 yaşındaki Yrd. Doç. Dr. Rukiye Sevinç Özakar, fakülteye gelen polis eşliğinde, rapor almak üzere hastaneye götürüldü.

Edinilen bilgilere göre olay, 5 Mart Pazartesi günü, merkez Yakutiye ilçesinde bulunan Atatürk Üniversitesi yerleşkesindeki Eczacılık Fakültesi'nde meydana geldi. Yrd. Doç. Dr. Rukiye Sevinç Özakar, fakültede herkesin yararlandığı moleküler biyoloji cihazı 'spektrofotometre'nin kullanımıyla ilgili konuştuğu Anabilim ve Bölüm Başkanı Prof. Dr. Meltem Çetin'in, kendisini yakasından tutup, tartakladığını ve hakaret ettiğini ileri sürdü. 2 kadın öğretim üyesi arasında çıkan kavga üzerine, olay yerine polis ekipleri geldi. Kavga sırasında derste olan öğrenciler ise olayı pencereden izledi.

GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

Fakülte binasından ağlayarak, çıkan Yrd. Doç. Dr. Özakar, aynı zamanda eşi olan fakültenin araştırma görevlisi Emrah Özakar ve polisler tarafından rapor almak üzere Palandöken Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Hastanenin acil servisinde de gözyaşlarına hakim olamayan Yrd. Doç. Dr. Özakar ile eşi, burada açıklama yapmak istemedi.

Prof. Dr. Çetin ise iddiaların iftira ve şer olduğunu öne sürerek, hukuki süreç başlatıldığı için konuşamayacağını, mahkeme sonunda kimin doğru söylediğinin ortaya çıkacağını belirtti.

GÜVENLİK KAMERASI KAYITLARI İNCELEMEDE

Olayla ilgili soruşturma başlatan polis, görgü tanıklarının ifadelerine başvurup, tartışmanın çıktığı alandaki güvenlik kamerası kayıtlarını incelemeye aldı.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
Spor
19 Kez Görüntülendi.
Kasımpaşa 1- Aytemiz Alanyaspor 2
Gündem
69 Kez Görüntülendi.
Türkiye'nin kalbi, Gölhisar Gölü
GÜVENLİK
72 Kez Görüntülendi.
Fulya Arpat Cinayeti: Eşini çok sevdiği için öldürmüş
Gündem
127 Kez Görüntülendi.
Kıbrıs TMT Şehidi'nin son yemeği 40 yıl sonra ağaç oldu
Dünya
9 Kez Görüntülendi.
İran'dan intikam yemini; İntikamımız unutulmaz olacak!
DIŞ HABERLER
39 Kez Görüntülendi.
Kara Kutu'dan İsrail çıktı: Rusya itidali koruyor
Eğitim
29 Kez Görüntülendi.
Adrese dayalı okula yerleşemedi; 90 puan işe yaramadı
Eğitim
21 Kez Görüntülendi.
Üstün zekalı çocuklar için yollara  düştü
Spor
34 Kez Görüntülendi.
Trabzonspor evinde kayıp
Magazin
104 Kez Görüntülendi.
Yoga öğretmeni Türk kızı Instagramı salladı