Kategoriler

Son Dakika Haberler

Avusturya Hava Yolları kadın pilot arıyor

Kadın pilotların uçuşlarda daha başarılı olduğuna inanan Avusturya Hava Yolları (Austurian Airlines) kokpitlerde kadın sayısının artırılması için düğmeye bastı.

Avusturya Hava Yolları kadın pilot arıyor

Avusturya Havayolları (Austrian Airlines) kadın pilot sayısını artırmayı hedefliyor. 100 eğitimli pilot aradığını duyuran havayolu, 2019 yılında geleceğin pilotlarına kurs ve eğitim vermeyi planlıyor.
Artan uçak sayısı ile uçuşları ve personel sayısını da artıran Avusturya Havayolları büyümeye devam ediyor. 2018 yılının ilk yarısında havayolu, çoğu pilot ve uçuş görevlisi olmak üzere 400 yeni personelin işe alımını gerçekleştirdi. Avusturya Havayolları şimdi de 100 eğitimli pilot işe almayı planlıyor. Ek olarak geleceğin pilotları için önümüzdeki yıl tekrar eğitimler verilmeye başlanacak.

Kokpitte daha fazla kadın

Havayolunun iş ve eğitim teklifi özellikle kadınları hedefliyor. Son üç yılda Avusturya Havayolları’nda çalışan kadın pilotların sayısı %2 arttı. 2015 yılında %3 olan havayolundaki kadın pilotların oranı bugün %5’e yükseldi. Olumlu bir gelişme olmakla birlikte havayolu, bu oran aynı zamanda kadınların söz konusu meslekte yeterince temsil edilmediğini gösteriyor. Bu sebeple, Avusturya Havayolları’nın hedefi, uçaklarının kokpitlerinde daha fazla kadın görmektir.

Uçuş tecrübesi olmayan adaylar için 2019 yılında başlayacak eğitimlere katılım şartlarının detayları www.austrianpilot.at web sitesinde görülebilir. (Kaynak: ucuszamani.com)

Yorumlar

Daha Fazla Haber
Spor
16 Kez Görüntülendi.
Trabzon Balıkesir'i yenerek çeyrek finale adını yazdırdı
KÜLTÜR - SANAT
43 Kez Görüntülendi.
Mustafa Kemal kitabı saatler içinde bitti
Spor
9 Kez Görüntülendi.
Göztepe çeyrek finalde
GÜVENLİK
55 Kez Görüntülendi.
Küçük kızı kaçırmaya çalışan adam yakalandı
Spor
25 Kez Görüntülendi.
Antrenöre terlik aten kadın voleybolculardan özür diledi
Gündem
14 Kez Görüntülendi.
Kuzey Irak'a yönelik hava operasyonu, 21 terörist öldürüldü
Spor
64 Kez Görüntülendi.
Fenerbahçe Victor Moses ile anlaştı
Magazin
19 Kez Görüntülendi.
Ayşen Gruda vefat etti
Politika
100 Kez Görüntülendi.
Sarıgül CHP'den istifa etti: Şişli'den bağımsız aday
Ajans
30 Kez Görüntülendi.
Hırsızlar, panelvanın tabanını keserek kablo kesmiş