Kategoriler

Son Dakika Haberler

Arap Kralı'nın eline gazeteci kanı bulaştı: Cinayeti kabul ettiler

Dünyayı ayağa kaldıran Arap Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın ortadan kaybolması olayı aydınlandı. Suud krallığı, Cemal Kaşıkçı'nın konsoloslukta öldürüldüğünü kabul etti. Vahşi cinayet 18 kişinin üstüne yıkıldı. Veliaht Prens Selman ortada yok.

Arap Kralı'nın eline gazeteci kanı bulaştı: Cinayeti kabul ettiler


Arap gazeteci Cemal Kaşıkçı hakkında ortaya atılan iddiaların tamamı doğru çıktı. Vahşi katliamı Suud krallığı resmen kabul etti. Arabistan, gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın konsolosluk içinde yaşanan arbede sırasında öldüğünü duyurdu. Suudi Arabistan, gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın ölümünde parmağı olan herkesten hesap sorulacağını ve adalete teslim edileceğini aktardı. 
Riyad yönetiminin son iki haftadır suskunluğu gece yarısı sona erdi. Talihsiz Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın İstanbul'da bu ülkeye ait konsolosluk binasında kurulan tuzakta 15 kişilik infaz timi tarafından öldürüldüğü kabul edildi. Suud Veliaht Prens Salman'ın en yakın adamları tarafından gerçekleştirilen katliamın tüm sorumluluğunun 18 kişilik ekibe yüklenmesi dikkat çekici. 

Suudi Arabistan, Cemal Kaşıkçı'nın İstanbul Konsolosluğu'nda hayatını kaybetmesiyle ilişkili 18 Suudi vatandaşının gözaltına alındığını açıkladı.

ÜST DÜZEY İSTİHBARAT YÖNETİCİLERİ GÖREVDEN ALINDI

Gece yarısı yayımlanan kraliyet kararnamesiyle, Suudi Arabistan Genel İstihbarat Başkan Yardımcısı Ahmed Asiri görevden alındı. Bunun yanı sıra Suudi Arabistan üst düzey 3 istihbarat görevlisinin görevden alındığı bilgisini paylaştı.
Suudi Arabistan Genel İstihbarat Başkanlığının yeniden yapılandırılması için Veliaht Prens Muhammed bin Selman başkanlığında bakanlık komitesi kurulması kararlaştırıldı.
 

CEMAL KAŞIKÇI OLAYI

Suudi reformistler için önemli bir platform olan Al Watan gazetesine katkı veren ve Batı medyasında Ortadoğu ile ilgili haberleriyle tanınan Cemal Kaşıkçı, 2 Ekim'de resmi işlemler için Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğuna girdikten sonra ortadan kaybolmuştu.

Emniyet kaynaklarınca yapılan değerlendirmede, Kaşıkçı'nın gittiği Suudi Arabistan Başkonsolosluğundan bir daha çıkmadığı teyit edilirken, başkonsolosluk binasında aynı saatlerde, 2 uçakla İstanbul'a gelen ve aralarında yetkililerin de yer aldığı 15 Suudi vatandaşının bulunduğu, bu kişilerin daha sonra geldikleri ülkelere döndükleri belirlenmişti.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
Gündem
199 Kez Görüntülendi.
Ankara'da seçimleri kim kazanır? | Mansur Yavaş can simidi
GENEL
7 Kez Görüntülendi.
11 kişinin öldüğü kazanın sorumlusuna 13 yıl hapis
GÜVENLİK
6 Kez Görüntülendi.
Karısını pompalı tüfekle rehin aldı
GENEL
49 Kez Görüntülendi.
CHP, Öztürk Yılmaz'ı partiden gönderdi
Politika
146 Kez Görüntülendi.
Bahçeli: PKK'lı teröristlere teknolojik saldırı eğitimi veriliyor
Gündem
452 Kez Görüntülendi.
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Kocamaz MHP'den istifa etti
Ekonomi
37 Kez Görüntülendi.
Freelancer çalışanlar nasıl emekli olacak?
Sağlık
30 Kez Görüntülendi.
Burun estetiğinde nelere dikkat edilmeli: Kemer burun ameliyatı
Gündem
55 Kez Görüntülendi.
Uzay Bilimleri Dekanı'nından skandal sözler: Kadınlara oy vermem
Gündem
69 Kez Görüntülendi.
Denizli'de düşen uçak: 2 pilotun cesedi bulundu