Kategoriler

Son Dakika Haberler

Haluk Levent İzmir Marşı'nı anlattı

Türk Pop Müziği'nin güçlü yorumcusu Haluk Levent, son dönemde 25 milyon kez izlenerek rekor kıran şarkısının hikayesini anlattı. 

Haluk Levent İzmir Marşı'nı anlattı


Sadece Youtube'de 25 milyon kez izlenen, sosyal medyada paylaşım rekorları kıran Haluk Levent, İzmir Marşı'nın hikayesini ilk kez Halk TV'de anlattı. İzmir Marşı'nın bugüne kadar çok söylendiğinden bahseden Uğur Dündar, "Ama Haluk Levent'in yaptığına benzer, görkemli bir İzmir Marşı şimdiye kadar söylenmedi. Her seyrettiğimde tüylerim diken diken oluyor. Kim bilir Haluk Levent, o İzmir Marşı'nı hazırlarken neler yaşamıştır? Onu kendisine soralım" diyerek sözü Haluk Levent'e bıraktı.  


Referandum sürecinde hayır oyu atacağını açıkladıktan sonra çok yıpratıldığından bahseden sanatçı Haluk Levent, dedelerinin istiklal madalyası sahibi olduğunu belirterek, İzmir Marşı'nı tüm vatanseverlere adadığını söyledi...

İzmir Marşı'nın içindeki şiirle bütün olduğunu belirten Haluk Levent şöyle konuştu;

"Ama halktan aldığımız reaksiyon içindeki o şehitleri anmayla başlıyor. Ben 1996'dan itibaren bu şiiri okuyorum. Ben bu şiiri konserlerde 22 yıldır Çanakkale türküsü içinde söylüyorum. Bu şiiri okurken geçmişe bakmak, birçok yazardan esinlenerek kendime göre isimler çıkartarak o isimlerin milli mücadeleye katkısını… En başta benim rahmetli dedem Diyap dedem… Diyap dedem 4 kardeş. Malesef bir tanesi Sakarya'da düşman toplarıyla param parça oluyor. Bir tanesi kurşun yiyor 38 yıl o kurşunla yaşıyor. Biri gazi, biri şehit oluyor. Sonradan iki kardeş de Kurtuluş Savaşı'nda yaptıkları hizmetlerden ötürü istiklal madalyası alıyor. Ben Genelkurmay Başkanlığı'na kadar, Milli Savunma Bakanlığı'na gittim. Dedemi araştırmak istediğimi söyledim.

Ama ne zaman bir referandum yapıldı. Şimdi burada bunu söylemezsem kendimi gerçekten kötü hissederim. Referandum TBMM toplandı dedi ki, "Arkadaşlar bir referandum yapacağız." Halkın Meclis'i diyor ki referandum da oylama yapacaksınız. ‘Evet' dersiniz başkanlık sistemi gelecek. ‘Hayır' derseniz parlamenter sistem devam edecek. Herkesin bir fikri var. Nitekim ‘evet' çıktı başkanlık sistemine geçildi. Ben Haluk Levent olarak parlementoya ne kadar saygım varsa, Meclis'e de saygım var. Darbelere karşı bir insan olarak ben sandığa güveni olan bir insanım. Ne şartlar olursa olsun yine sandık derim. Fakat daha ikinci günü olmadı. Ben parlamenter sistemden yanayım. ‘Hayır' oyu atacaklar FETÖ'cü oldu, PKK'lı oldu, vatan haini oldu…  Yani FETÖ Allah var dese ben de yok mu diyeceğim." KAYNAK SÖZCÜ GAZETESİ 

Yorumlar

Daha Fazla Haber
Gündem
17 Kez Görüntülendi.
Özışık; Bizim mahalle medyasının etki gücü yok
Gündem
11 Kez Görüntülendi.
Tecavüzcü Prof. tutuklanınca o yönetmelik de değişti
Gündem
39 Kez Görüntülendi.
Çorlu Tren Kazası, 9 ay sonra adalet nöbeti başlıyor
Gündem
63 Kez Görüntülendi.
Bugün hava nasıl olacak? Yağmur uyarılarına dikkat
Gündem
31 Kez Görüntülendi.
Gözler YSK'da AK Parti itirazları ne zaman karara bağlanacak
Gündem
104 Kez Görüntülendi.
13 yaşındaki Zehra'yı ölüme Mavi Balina mı götürdü
Gündem
132 Kez Görüntülendi.
Definecilerin mağarada can pazarı; 1 kişi can verdi
Gündem
113 Kez Görüntülendi.
İmamoğlu, Teftiş Kurulu'ndan inceleme isteyecek
Gündem
236 Kez Görüntülendi.
Ekrem İmamoğlu'ndan ilk müjde öğrencilere geldi
GÜVENLİK
98 Kez Görüntülendi.
Pompalı cani, 'Vurdum ama hastaneye götürdüm'