Kategoriler

Son Dakika Haberler

Çin-Moğolistan-Rusya Ekonomik Koridorunun Kapısı: Heilongjiang

Çin Dışişleri Bakanlığı evsahipliğinde dün başkent Beijing'de düzenlenen etkinlikte, Heilongjiang eyaleti tanıtıldı.

Çin-Moğolistan-Rusya Ekonomik Koridorunun Kapısı: Heilongjiang

Çin Dışişleri Bakanlığı binasındaki Mavi Salon'da düzenlenen "Yeni dönemde Çin: Yeni kalkınma yolunda Heilongjiang'dan tüm dünyaya davet" başlıklı tanıtım etkinliği büyük ilgi gördü.

Etkinliğe, Çin Devlet Konseyi Üyesi ve Dışişleri Bakanı Wang Yi, Çin Komünist Partisi Heilongjiang Komitesi Sekreteri Zhang Qingwei ve Heilongjiang Valisi Wang Wentao, Çin Dışişleri Bakanlığı Parti Sekreteri Zhang Yesui ve Dışişleri Bakan Yardımcısı Zhang Hanhui'nin yanı sıra, 120'den fazla ülkenin Çin'deki büyükelçileri, uluslararası örgütlerden temsilciler, yerli ve yabancı uzmanlar ve basın mensupları olmak üzere 500'den fazla kişi katıldı.

Dışişleri Bakanı Wang Yi, yaptığı konuşmada, Heilongjiang'da inovasyonun yoğunlaştırılacağını, eyaletin reformların doğurduğu canlılıktan istifade ederek, dışa açık işbirliğinin yeni penceresi olma yolunda ilerleyeceğini kaydetti.

Konuşmasında, Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping'in 1. Çin Uluslararası İthalat Fuarı'nda, Çin'in açık dünya ekonomisinin önemli destekçisi olduğunun altını çizdiğini hatırlatan Wang Yi, Heilongjiang'ın Çin'in dışa açılmadaki yeni döneminde özgün avantajlara sahip olduğuna işaret etti. Wang, Heilongjiang'ın Çin'in kuzeydoğudaki kapısı olma konumunun, Çin-Moğolistan-Rusya ekonomik koridorunun inşasına katılmasını sağladığını, böylece eyaletin Kuzeydoğu Asya ekonomik işbirliğindeki önemli bir kavşak olacağını belirtti.

Dışişleri Bakanı Wang Yi, Heilongjiang'ın önümüzdeki günlerde daha geniş bir vizyonla Kuşak ve Yol inşasına katılacağını, Çin-Avrupa kargo taşımacılığında Avrasya'daki bağlanırlığı güçlendireceğini ve güzergâh ülkeleriyle işbirliğini pekiştireceğini dile getirdi.

Çin Komünist Partisi Heilongjiang Komitesi Sekreteri Zhang Qingwei ve Heilongjiang Valisi Wang Wentao, konuşmalarında eyalette inovasyona dayalı kalkınmanın önemine vurgu yaptı.

Rusya'nın Beijing Büyükelçisi Andrey Denisov'un da aralarında yer aldığı Çin'de görevli diplomatlar ise yaptıkları konuşmalarda, ülkeleri ile Heilongjiang arasındaki işbirliği hakkında bilgi verdi.

Çin Dışişleri Bakanlığı evsahipliğinde her yıl ülkenin farklı eyalet ve bölgelerinin tanıtıldığı etkinlikler düzenleniyor. Heilongjiang'ın tanıtıldığı etkinlik, bu kapsamdaki 16'ıncı organizasyon oldu.


KAYNAK: Çin Uluslararası Radyosu 

Yorumlar

Daha Fazla Haber
Gündem
103 Kez Görüntülendi.
TSK; Sincar'da 30 hedef vuruldu
Spor
13 Kez Görüntülendi.
Ersun Yanal resmen Fenerbahçe'de
GÜVENLİK
67 Kez Görüntülendi.
Kaçak nargile imalathanesinde mide bulandıran görüntüler
Ajans
79 Kez Görüntülendi.
Düzce'de yangın; 3 çocuk feci şekilde can verdi...
Spor
14 Kez Görüntülendi.
Fenerbahçe'nin bileği bükülmüyor
Spor
8 Kez Görüntülendi.
Anadolu Efes salladı ama yıkamadı
Spor
11 Kez Görüntülendi.
Fenerbahçe mağlubiyetle bitirdi
Eğitim
148 Kez Görüntülendi.
Son Dakika Ankara'da okullar tatil
Spor
12 Kez Görüntülendi.
Beşiktaş Malmö karşısında kendi sahasında çöktü
Gündem
67 Kez Görüntülendi.
Afrin'den acı haber;  1 askerimiz şehit