Kategoriler

Son Dakika Haberler

Eşinden alacağı tazminatı soran genç kadına tepki yağdı

9 ay önce evlenen genç kadın, kocasından boşanmak istediğini, alacağı tazminat ve altınlar için sosyal medyadan yardım isteyince en büyük tepkiyi hemcinslerinden gördü

Eşinden alacağı tazminatı soran genç kadına tepki yağdı

Evleneli henüz 9 ay alan genç kadın eşinden boşanmak için hukuki destek veren internet sitesine, nafaka olarak eşinin 4 bin lira olan maaşının yarısı ile otomobilini, düğünde takılan 60 bin TL değerindeki altınları ve düğün öncesi yaptığı 5 bin TL'lik masrafı alıp alamayacağını sordu. 'Derya A.' rumuzu kullanan kadın, sosyal medyada büyük tepki topladı...


Hukuk alanında vatandaşların sorularına yanıt  veren internet sitesine 'Derya A.' rumuzlu kullanıcının, 'Nafaka ve mal paylaşımı hakkında birkaç soru' başlığıyla yönelttiği sorular, okuyanları şaşkına çevirdi.

Derya A. eşiyle Temmuz 2018'de evlendiğini, çocuklarının olmadığını, eşiyle anlaşamayacağını anlayıp boşanmak istediğini anlatıp, 'Şimdi avukatlara ve bu işe bilenlere birkaç sorum olacak' diyerek, şu soruları sıraladı:

"BU PARAYI EN ERKEN NE ZAMAN ALABİLİRİM?"

"Kocam 4 bin TL maaş alıyor, bu paranın en az yarısını nafaka olarak almak istiyorum, bu mümkün mü? Düğünde takılan altınlar duruyor ve 60 bin TL ediyor, bu altınların hepsinin benim hakkım olduğunu düşünüyorum. 'Ayrıca düğünde takılan altınlar kadınındır' diye kanun var. Hiç çalışmadığım için boşanma davası ile birlikte tazminat davası açmak istiyorum, en fazla ne kadar maddi tazminat davası açabilir ve bu parayı ne zaman alabilirim? Evlenirken ortalama 5 bin TL çeyiz parası harcadım, bu harcadığım parayı, ailemin yatak odasına ödediği parayı, faizi ile kocamın geri ödemesini istiyorum, bu mümkün mü? Kocam evlenmeden önce biriktirdiği ve kendi ailesinin yardımı ile evlendikten sonra 85 bin TL değerinde bir araba aldı. Mal paylaşımı kanunu ile bu arabanın yarı parası benim hakkım. Bu parayı en erken ne zaman alabilirim?"


HEMCİNSLERİ DE TEPKİ GÖSTERDİ

Derya A.'nın sorularına çoğunluğu kadın pek çok internet kullanıcısı büyük tepki gösterdi. İcra memuru benzetmesi de yapılan Derya A. sosyal medyada en çok tartışılan isimler arasına girdi.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
Spor
30 Kez Görüntülendi.
Fenerbahçe taraftar yasağına itiraz etti
GÜVENLİK
50 Kez Görüntülendi.
Magandalar yol kesti, otobüsten kadın kaçırdı
Gündem
308 Kez Görüntülendi.
İstanbul seçimleri öncesinde Öcalan'dan HDP'ye CHP çağrısı 'Destek vermeyin'
Ekonomi
65 Kez Görüntülendi.
Seçimlere 72 saat kala, dikkat çeken açıklama
Politika
198 Kez Görüntülendi.
YSK, İstanbul seçimlerinde 67 bin seçmeni sakıncalı buldu
Spor
83 Kez Görüntülendi.
Altınordu'dan Trabzonspor'a 'Etik dışı transfer' tepkisi
Gündem
172 Kez Görüntülendi.
Meteoroloji vatandaşları böyle uyardı | Yüksek yerlere çıkın
Ajans
90 Kez Görüntülendi.
Balkonda tatlı yaparken yıldırım çarptı
Gündem
186 Kez Görüntülendi.
Uzungöl'ü önce rantçılar, sonra sel vurdu
Gündem
126 Kez Görüntülendi.
Erdoğan | S-400 için yaptırımlara ihtimal vermiyorum