Fatmax nedir? Fatmax kilo aldırıyor mu? Yoksa para tuzağı mı?

Sosyal medya reklamları ile internet üzerinden satış yapan sitelerin son günlerde en gözde ürünü zayıflama hapları ve kilo aldıran ilaçlar, haplar besin takviyeleri. Peki bunlar gerçekten zayıflatıyor mu? Kilo aldırıyor mu?

Fatmax nedir? Fatmax kilo aldırıyor mu? Yoksa para tuzağı mı?

Sosyal medya reklamları ile internet üzerinden satış yapan sitelerin son günlerde en gözde ürünü zayıflama hapları ve kilo aldıran ilaçlar, haplar besin takviyeleri. Peki bunlar gerçekten zayıflatıyor mu? Kilo aldırıyor mu?

31 Temmuz 2018 Salı 13:37
Fatmax nedir? Fatmax kilo aldırıyor mu? Yoksa para tuzağı mı?


Fatmax nedir? Fatmax yorumları? Fatmax kullanıcıları ne diyor?

Zayıflama ve kilo alma konusunda son yıllarda ortaya çıkan ürünleri takip etmek zorlaşıyor. Zira her gün yeni bir markanın, ünlü bir bilim insanıyla yan yana ürünü görmek mümkün. Sosyal medyada, internet sitelerinde, sıcak satış yapan TV shoplarda bir haftada 3 kilo verdirenden tutun da, 4 ayda 20 kilo aldıranlara kadar, doğalını, en doğalını, organiğini, bitki özlüsünü, hapını ilacını, şurubunu hatta damlasını bile görmek mümkün. Fatmax adlı kilo aldırıcı ürün, bu habere konu olan kilo aldırıcıların neresinde bunu mercek altına alıyoruz.. Helal damgalı (Helal sertifikası Türkiye yerine Suudi Arabistan'dan alınmış), Tarım Bakanlığı onaylı (Tarım Bakanlığı veri tabanında böyle bir ürün bulunmuyor) Tamamen bitkisel (Ama hangi bitkiler henüz bir açıklama bilgi yok) Söz konusu ürünü incelerken, onlarca kuşkunun tüketici tarafından farkedilmemesini hayretle karşıladık.  Kimi sitelerde 72 TL'ye satılan ve sosyal medya kullanıcıları arasında hoş olmayan yorumlarına tanık olduğumuz adı geçen ürünle ilgili yaptığımız kısa araştırmayla ilgili sonuçları Haluk Levent'in 'Burda herşey sahte dostum' şarkısı eşliğinde okumanızı tavsiye ederiz.

NEREDE ÜRETİLDİĞİ BELLİ DEĞİL

Kimi sitelerde ürünün satışını cazip hale getirmek için, Fatmax'ın mucizevi kilo aldıran özellikleri sıralanırken "Metebolizmanız çok hızlı çalışıyor. Sorun sizde değil yiyeceklerde" mesajı bilinç altına kazınırken, bitkisel içerikli olduğunun altı çiziliyor. Ancak ürünün hangi bitkilerin karışımından üretim aşamasına geldiği bir türlü açıklanmıyor. Sahi bu sihirli ürünü hangi bitkilerden elde ettiğiniz karışımlarla paketliyorsunuz?

Milliyet'in bozuk Türkçesi, hem gazete adına hem de ürün adına utanç verici


Türkiye'de furya haline gelen ürünlerin içerikleri hakkında ne son kullanıcının, ne de ilk üreticinin yeterli bilgiye sahip olmadığı maalesef acı bir gerçek. Öyle ki, vatandaşa bu ürünle kilo aldırma tavsiyesinde bulunan, Türkiye'nin en çok okunan sitelerinde (Milliyet Gazetesi) bile, ürünün içeriği hakkında detaylı bilgilere yer verilmezken, tamamen afaki kelimelerle, söz konusu hap vatandaşlara tavsiye ediliyor. Özensiz bir Türkçe ile kaleme alınan tavsiye yazısında cümleler arasına sıkıştırılan "2018 yeni rtük internet kuralları gereğince haber detayında bahsettiğimiz ürünün türkiye resmi olan internet sitesi linkinide sizlerle paylaşıyoruz" bölümü koskoca Milliyet açısından utanç verici hatalarla dolu. (Paragrafta yer alan yazım yanlışları bize ait değildir.)

Vatan Gazetesi okuru gizli reklami el kandırmış

Fatmax'ın içeriğini, faydalarını ve zararlarını açık kaynaklardan sorgularken karşılaştığımız anlatım faciası bile ürünün güvenilirliğine gölge düşürüyor. 

Söz konusu ürünü ararken, bu konuda Türkçe kaleme alınmış tüm haberlerde kullanılan üslup aynı kalemden çıkmış gibi. Anlatım bozukluklarının içerisinde Türkiye'de doktorların kilo almak isteyenlere nerede üretildiği, içeriğinde neler olduğunu bilmediği ürünü tavsiye ettiği yazılıp çiziliyor, ancak nedense bu ürün eczanelerde satılmıyor. 

Vatan Gazetesi'nin internet sitesinde ise Fatmax Kilo aldırıyor başlığı altında okuru salak yerine koyan kısa, fakat oldukça manidar bir haber çıkıyor. Fatmax'ın kilo aldırıp aldırmadığını öğrenmeden, Vatan Gazetesi evliliğin kilo aldırdığını başta savma bir kaç cümle ile haberi "Sallayıp" çıkmış işin içinden. Vatan gazetesinin pişkin editörü, haberin sonuna Fatmax Kilo Aldırıcı tabletlerin satıldığı siteyi linkleyerek bir nevi SEO çalışmasına destek vermiş aklınsıra.

PROF. DR ALİ ÇANCI SANAL MI SAHTE Mİ? GERÇEK Mİ?

Fatmax satışlarında adı sık sık karşımıza çıkan Prof.Dr. Ali Çamcı'nın kimliği de şimdilik tartışmalı gibi görünüyor.  Söz konusu bilim insanının kim olduğunu, hangi üniversitede, hangi kürsüde hangi konuda araştırmalara imza attığını henüz bilmiyoruz.

Hocam sizinle ilk fırsatta AR Ge çalışmalarınız hakkında röportaj yapmak istiyoruz!

Prof.Dr. Ali Çamcı'nın, İstanbul Üniversitesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Ana Bilim Dalı öğretim üyelerinden Prof.Dr. Ali Emre Çamcı ile olan isim benzerliği dışında bir bağı olmadığını da belirtmek gerekir. (Halen Eskişehir'de görev yapan Dr. Ali Çamcı'nın varlığını da bir yere not edelim.) Prof.Dr. Ali Çamcı'nın varlığı konusunda YÖK'e yaptığımız yazılı başvurunun sonucunu da okurlarımızla ilk fırsatta paylaşacağız..

Fatmax isimli tabletin satışını olumlu etkileyeceğini düşünenler, son dönemde sıkça başvurdukları 'Helal' damgasını kullanmayı ihmal etmemişler. Ancak Türkiye'de helal ürünlerin listesini sık sık güncellemesi ve bu konudaki ısrarlı takibiyle bilinen Gimdes'in veritabanı içeresinde Fatmax adına rastlayamadık. Prof.Dr. Ali Çamcı'nın varlığı gibi Fatmax adlı ürünün Helal olup olmadığı oldukça tartışmalı. Muhtemelen üretici şirket bu iki şüpheyi giderecek açıklamayı ilk fırsatta resmi satış sitesine koyacaktır. Üretici şirketin "Helal sertifikamızı Suudi Arabistan'ın Rayad şirketinden aldık" açıklaması oldukça manidar.

Tarım Bakanlığı'nın resmi internet sitesinde yaptığımız sorgulamada, böyle bir ürün ya da hizmete rastlanılmadığını burada belirtmekte fayda var.

Fatmax markasının 25 Haziran 2018 tarihinde Türk Patent Enstitüsü tarafından Asus Grup Lojistik Hizmetleri Reklam ve Pazarlama Dış Ticaret Limited Şirketi'ne tescil edildiği görülüyor. Mal ve Hizmetler bölümünde 05 sınıfına marka tescili yaptırılan ürün kısaca gıda takviyesi kategorisinde, şirketin kendine ait logosuyla birlikte patentlenmiş.


Fatmax içeriğinde neler var?

Fatmax kutusunun üstünde yüzde 65 oranında Karbonhidrat, yüzde 15 oranında protein, yüzde 5 yağ ve diğerleri olarak geçiştirilen yüzde 15 bölümünün içeriğini, ne kullanıcılar ne de biz henüz bilmiyoruz. Hap haline getirilen, Tarım Bakanlığı'nın ise üretim izni verildiği iddia edilen kilo aldırıcı bir karışımın içinde yüzde 15 oranındaki diğerleri bölümü insanın aklını karıştıracak cinsten. Daha vahimi ise A, B, C, D ve E vitaminlerinin bu kompleksin içine hangi ürünlerden dahil edildiği açıkça yazılmamış.


Kalsiyum, Fosfor, Magnezyum, Demir, Krom, Manganez, Selenyum, Molibden, İyot, Kreatin ve Glutamin gibi değerlerin, Fatmax içeriğine nasıl girdiğini henüz bilen yok. 

NOTER ONAYLI KULLANICILARIN TAMAMI SAHTE!

Fatmax tabletler ile günde 1100 kalori vaad eden üretici ve satıcı şirket ayda en az 6 kilo garantisi, yağ yerine kas yaptırma sözü veriyor. Noter'e giderek kullandığı Fatmax adlı ürünü fotoğraflattığını öne süren Fatih Akçatepeler kardeşimizin hangi şehirde ve hangi amaçla böyle bir zahmete girdiğini biz de anlamadık.

Ancak kendisiyle bu ürün hakkında uzun bir röportaj yapmaya hazır olduğumuzu da belirmekte fayda görüyoruz.  Aynı ürünle 16 kilo alan Mehmet Aşçı ile 23 kilo alan Serdar Kutman kardeşlere ömür boyu sağlıklı günler dileriz.  Fatih Akçatepeler, Sertar Kutman ve Mehmet Aşçı'ya ait fotoğrafların yabancı sitelerde parayla satıldığını görsek te, teklifimizin geçirli olduğunu belirtmek isteriz..

UYARILAR VE NOTLAR

Daha önce Estrogenolit ve türevleri konusunda yaptığımız araştırma sırasında karşımıza çıkanlarla yeniden yüzleşmek, Türkiye'de internet üzerinden satış yapan siteler adına utanç verici. Dünyanın pek çok ülkesinde habere konu olan ürünün adı, hırdavatçıların, tamircilerin yakından tanıdığı takım çantası markası olurken, Türkiye'de Fatmax bilinirliliğini Fat kelimesinin sektör için cazibesini bir araya getirerek pazara çıkarılan ürünün, hangi aşamalardan geçilerek ambalaja girdiği bile belli değil. 

22 ülkede satıldığı iddia edilen vitamin takviyesinin, hangi isimlerle hangi ülkelerde piyasa sürüldüğü açık değil. Türkiye'de resmi satış ruhsatı bulunduğu bile şüpheli.

Kilo aldırırken, bir türlü kas yapamayan yeni yetme cılız gençler, 'Dikkat aşırı tüketimi cinsel arzuları artırır' uyarısıyla yeni bir pazara göz kırpan sloganlar bize hiç yabancı gelmedi. 

Hayatta hiç bir zaman var olmamış bir akademisyenin 'AR GE' çalışmaları yaparak geliştirdiği iddia edilen bu ürünün içeriği oldukça şüpheli.

Tarım Bakanlığı'ndan alındığı iddia edilen üretim izni şaibeli..

Ürünün bileşeninde yer alan vitamin ve minerallerin kaynağı açıkça belirtilmemiş. Selenyum'un, Krom ve Manganez'in bu karışıma hangi besin kaynaklarından ilave edildiği satış öncesi mutlaka açıklanmalıdır. 

Son Güncelleme: 31.07.2018 19:20
Anahtar Kelimeler:
Fatmax Nedir?Fatmax
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
serdar eser 2018-07-31 14:49:34

fatmaxı bir kez internetten satın aldım. kargo 5 günde geldi. kokusu berbat bayatlamış yumurtaya yakın itici bir kokusu var içemedim iade etmek aklıma gelmedi. daha sonra sütle ya da meyva suyu ile içtiğini söyleyenler oldu, sonuç hakkında bilgim yok..

Avatar
levent uyar 2018-07-31 16:23:17

Fatmax satın aldım bayat sebze kokusu vardı içemedim

Avatar
Ahmet 2018-07-31 16:26:31

Böyle şeylere inanmamak lazım