Ayaş Akkaya Tarımsal Kalkınma Kooperatifi

Ayaş Akkaya Tarımsal Kalkınma Kooperatifi
Sektör Kooperatif
İlan Tarihi 2 ay önce
Firma No 47
Telefon 05551018232
Faks 90 312 417 60 67
Web Sitesi iyigunler.net
Adres Ayaş Akkaya Köyü Ankara
İl/İlçe Ayaş / Ankara
Firma Hakkında

Ayaş Akkaya Tarımsal Kalkınma Kooperatifi

Kooperatifimiz, 2007 yılında, Ankara’nın Ayaş ilçesine bağlı Akkaya köyünde, tarımda aktif üretim yapan 15 kadın çiftçilerimizle kurulmuştur. 2018 yılında yetiştirdiğimiz domateslerden 15 ton salça üretimini ile bu işe başladık. 2019 yılında yaptığımız iyileştirmeler sayesinde 40 ton salça üretimi gerçekleştirdik bununla da yetinmeyip 2020 Yılı ile kooperatifimiz organik tarıma geçiş yaptı. Mevsiminde yetişen Ayaş domateslerinde hiçbir kimyasal gübre ve ilaç kullanılmadan organik tarıma uygun şartlarda ürettiğimiz salçaları siz değerli tüketicimizle buluşturduk.

Organik tarım sertifikasyon firması tarafından gerekli incelemeler hala  yapılmakta olup 2021 üretim yılı ile organik sertifikalarımız ürün etiket üzerinde hali hazırda bulunacaktır. Domateslerimizi en doğal ve sağlıklı haliyle işleyerek, her mevsim yemeklerinize Ayaş domatesinin lezzet ve doğallığını kazandırmak için bu yola çıktık.


Kooperatifimizin amacı; Organik tarım da bizde varız demek, ürettiği ürünleri katma değerli hale getirmek, yerel ve yöresel ürünleri arttırmak ve siz değerli tüketicilerimizin doğal ve sağlıklı gıdaya erişimini sağlamaktır.