Kategoriler

Son Dakika Haberler

Çin-Moğolistan-Rusya Ekonomik Koridorunun Kapısı: Heilongjiang

Çin Dışişleri Bakanlığı evsahipliğinde dün başkent Beijing'de düzenlenen etkinlikte, Heilongjiang eyaleti tanıtıldı.

Çin-Moğolistan-Rusya Ekonomik Koridorunun Kapısı: Heilongjiang

Çin Dışişleri Bakanlığı binasındaki Mavi Salon'da düzenlenen "Yeni dönemde Çin: Yeni kalkınma yolunda Heilongjiang'dan tüm dünyaya davet" başlıklı tanıtım etkinliği büyük ilgi gördü.

Etkinliğe, Çin Devlet Konseyi Üyesi ve Dışişleri Bakanı Wang Yi, Çin Komünist Partisi Heilongjiang Komitesi Sekreteri Zhang Qingwei ve Heilongjiang Valisi Wang Wentao, Çin Dışişleri Bakanlığı Parti Sekreteri Zhang Yesui ve Dışişleri Bakan Yardımcısı Zhang Hanhui'nin yanı sıra, 120'den fazla ülkenin Çin'deki büyükelçileri, uluslararası örgütlerden temsilciler, yerli ve yabancı uzmanlar ve basın mensupları olmak üzere 500'den fazla kişi katıldı.

Dışişleri Bakanı Wang Yi, yaptığı konuşmada, Heilongjiang'da inovasyonun yoğunlaştırılacağını, eyaletin reformların doğurduğu canlılıktan istifade ederek, dışa açık işbirliğinin yeni penceresi olma yolunda ilerleyeceğini kaydetti.

Konuşmasında, Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping'in 1. Çin Uluslararası İthalat Fuarı'nda, Çin'in açık dünya ekonomisinin önemli destekçisi olduğunun altını çizdiğini hatırlatan Wang Yi, Heilongjiang'ın Çin'in dışa açılmadaki yeni döneminde özgün avantajlara sahip olduğuna işaret etti. Wang, Heilongjiang'ın Çin'in kuzeydoğudaki kapısı olma konumunun, Çin-Moğolistan-Rusya ekonomik koridorunun inşasına katılmasını sağladığını, böylece eyaletin Kuzeydoğu Asya ekonomik işbirliğindeki önemli bir kavşak olacağını belirtti.

Dışişleri Bakanı Wang Yi, Heilongjiang'ın önümüzdeki günlerde daha geniş bir vizyonla Kuşak ve Yol inşasına katılacağını, Çin-Avrupa kargo taşımacılığında Avrasya'daki bağlanırlığı güçlendireceğini ve güzergâh ülkeleriyle işbirliğini pekiştireceğini dile getirdi.

Çin Komünist Partisi Heilongjiang Komitesi Sekreteri Zhang Qingwei ve Heilongjiang Valisi Wang Wentao, konuşmalarında eyalette inovasyona dayalı kalkınmanın önemine vurgu yaptı.

Rusya'nın Beijing Büyükelçisi Andrey Denisov'un da aralarında yer aldığı Çin'de görevli diplomatlar ise yaptıkları konuşmalarda, ülkeleri ile Heilongjiang arasındaki işbirliği hakkında bilgi verdi.

Çin Dışişleri Bakanlığı evsahipliğinde her yıl ülkenin farklı eyalet ve bölgelerinin tanıtıldığı etkinlikler düzenleniyor. Heilongjiang'ın tanıtıldığı etkinlik, bu kapsamdaki 16'ıncı organizasyon oldu.


KAYNAK: Çin Uluslararası Radyosu 

Yorumlar

Daha Fazla Haber
Sağlık
22 Kez Görüntülendi.
Yazın cilt sağlığınız için beslenmenizde bunlara dikkat edin!
GÜVENLİK
69 Kez Görüntülendi.
Sosyete kuaförü Zeynep, bankacıyım diye dolandırdı
Gündem
655 Kez Görüntülendi.
Ahmet Davutoğlu'na yakın isimlerden 15 Temmuz mesajları
Gündem
94 Kez Görüntülendi.
İmamoğlu | 'İstifa edin, yoksa afişe ederim'
Gündem
67 Kez Görüntülendi.
Tarihi binayı yıkıp kaçtılar
GÜVENLİK
60 Kez Görüntülendi.
Genç kızı sürükleyen adamı Osmanlı tokadıyla yere serdi
GÜVENLİK
106 Kez Görüntülendi.
Tabancayı tüfeği alan balkona çıktı
Gündem
145 Kez Görüntülendi.
15 Temmuz gecesi tankın üstüne ilk kim çıktı?
Magazin
299 Kez Görüntülendi.
İrem Sak'ın göğüsleri S-400 füzelerini solladı
Gündem
37 Kez Görüntülendi.
Hakkari şehitlerini dualarla uğurluyoruz