Kategoriler

Son Dakika Haberler

Erdoğan, Fazıl Say'ı ayakta alkışladı

Klasik müziğin dünyaca ünlü sanatçısı Fazıl Say'ın bu akşam Ankara'da gerçekleşen "Truva Sonatı" konserine sanat dünyası kadar siyaset dünyasından katılımlar da dikkat çekti.

Erdoğan, Fazıl Say Konseri'ne gitti


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan Fazıl Say'ın davetiyle "Truva Sonatı" konserine gitti. Konserde salonun en önünde oturan Erdoğan, ABD'li senatör Lindsey Graham'ı da davet etti..


Dünyaca ünlü sanatçı Fazıl Say'ın bu akşam Ankara'da gerçekleşen "Truva Sonatı" konserine sanat dünyası kadar siyaset dünyasından katılımlar da dikkat çekti.

Konsere Erdoğan'ın katılımı nedeniyle konserin yapılacağı salon içi ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı. Davetliler de yüksek güvenlikten geçirilerek içeri alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD’li Senatör’e bir jest yaparak Fazıl Say konserine davet etmişti.,

EŞİ EMİNE ERDOĞAN EŞLİK ETTİ VE SENATÖR SÜRPRİZİ YAŞANDI

Ankara ATO Congresium’da düzenlenen konserde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a eşi Emine Erdoğan da eşlik etti. Fazıl Say, Erdoğan'a katılımı nedeniyle teşekkür etti. Konserde ABD’li Senatör Lindsey Graham sürprizi de yaşandı.


ERDOĞAN YERİNİ ALINCA FAZIL SAY ALKIŞLARLA SALONA GİRDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan protokolde yerini almasının ardından piyanist Fazıl Say, alkışlarla konser salonuna girdi. Erdoğan da alkışlara eşlik etti.

SAY: HEPİNİZİ SELAMLIYORUM KONSERİME HOŞGELDİNİZ

Fazıl Say konser öncesinde konuklara hitaben, "Hepinizi selamlıyorum, konserime hoşgeldiniz efendim.Bu konserin biletleri yaklaşık üç ay önce bitmiştir. Hayatımın istisnai gecelerinden birini yaşadığımı düşünüyorum" diye konuştu.

ERDOĞAN KONSER BİTİMİNDE FAZLI SAY'I AYAKTA ALKIŞLADI

Konserin tamamlanmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan da diğer konuklarla birlikte Fazıl Say'ı ayakta alkışladı. Sahneye tekrar çağırılan ünlü piyanist "Umarım sanatımı beğenmişsinizdir. Herkese teşekkürler" diye konuştu.

Konser sonunda Cumhurbaşkanı Erdoğan da sahneye çıktı.

FAZIL SAY'A AŞIK VEYSEL ARMAĞANI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile piyanist ve besteci Fazıl Say'ın Ankara'da gerçekleşen "Truva Sonatı" konserini izledi. Ankara'da temaslarda bulunana ABD´li Senatör Lindsey Graham da, konseri Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte izledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, konser bittikten sonra sahneye çıktı ve piyanist Fazıl Say'a, Aşık Veysel'in 'Kara Toprak' parçasının bulunduğu bir plak hediye etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra kısa bir teşekkür konuşması yaptı.  


ERDOĞAN: BİZİM ARTIK ANKARA, İSTANBUL'U İSTEMEMİZ LAZIM...


Erdoğan konuşmasında şunları kaydetti:

"Sevgili Fazıl, bizlere bu eserleri  gerçekten farklı bir şekilde takdim etti. Çanakkale eyvallah, İzmir eyvallah ama bizim artık Ankara, İstanbul'u istememiz lazım."

Cumhurbaşkanı Erdoğan konser sonunda kulise geçerek tekrar Fazıl Say ile bir araya geldi. Fazıl Say da CD'lerinden oluşan bir albümü imzalayarak Erdoğan'a sundu.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
Politika
30 Kez Görüntülendi.
Bahçeli Atatürk'ün sözleriyle Amerika'yı hedef aldı
Genel
54 Kez Görüntülendi.
Sevgilisine şantaj yapan zanlı intihar etti
Gündem
8 Kez Görüntülendi.
Kızlar arasındaki tartışma silahlı saldırıya döndü
Genel
38 Kez Görüntülendi.
Babalık davasında biyolojik babaya şok ceza
Spor
20 Kez Görüntülendi.
Fenerbahçe'den UEFA kararına ilişkin açıklama
Genel
90 Kez Görüntülendi.
Uşak'ta 1 milyon dolarlık banknot operasyonu
GÜVENLİK
36 Kez Görüntülendi.
Kaleşli hucum yelekli soyguncudan 'Kastım yoktu' savunması
GÜVENLİK
165 Kez Görüntülendi.
Konya'da şehir merkezinde katliam gibi kaza, 7 ölü var
GÜVENLİK
39 Kez Görüntülendi.
Taciz iddiasına vahşi infaz | Parçaladılar, kolonya ile yaktılar
GÜVENLİK
91 Kez Görüntülendi.
Suriyeli evlilik çetesi 2 milyon lira dolandırdılar