Kategoriler

Son Dakika Haberler

Kuyumcu Vedat Şenay'ı yakarak öldüren 3 İran'lıya ceza yağdı

İran uyruklu 3 kişi tarafından öldürüldüğü ortaya çıkan kuyumcu Vedat Şenay'ın (54),elleri plastik kelepçeyle bağlandıktan sonra diri diri ateşe verilerek öldürüldüğü ortaya çıktı.

Kuyumcu Vedat Şenay'ı yakarak öldüren 3 İran'lıya ceza yağdı


Antalya'da kaybolduktan bir hafta sonra ormanlık alanda cesedi bulunan ve İran uyruklu 3 kişi tarafından öldürüldüğü ortaya çıkan kuyumcu Vedat Şenay'ın (54),elleri plastik kelepçeyle bağlandıktan sonra diri diri ateşe verilerek öldürüldüğü ortaya çıktı. 3 İranlının tutuklu olarak yargılandığı davadan mütaalasını açıklayan savcı, "Canlı bedenine benzin dökmek ve kumaş parçalarıyla tutuşturmak suretiyle yakarak öldürdükleri anlaşılmıştır" dedi. Savcı, sanıklar hakkında ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası verilmesini istedi...

Antalya'da, 2017 yılının nisan ayında kaybolduktan bir hafta sonra Korkuteli'ndeki ormanlık alanda cesedi bulunan kuyumcu Vedat Şenay'ın öldürülmesiyle ilgili davanın 6'ncı duruşması yapıldı. Antalya 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın duruşmasına tutuklu sanıklar İranlı Hamed Norouzhia, Mohammad Falahzadeh ve Peyman Boveırımonji ile taraf avukatları katıldı.


KESİN ÖLÜM NEDENİ: YANMA

'Tasarlayarak öldürme' suçundan yargılanan 3 sanık hakkında Cumhuriyet Savcısı mütalaasını açıkladı. Adli Tıp Kurumu 1'inci Adli Tıp İhtisas Kurulu'nca Vedat Şenay'ın kesin ölüm nedeninin 'yanarak' olarak tespit edildiğini kaydeden savcı, otopsi raporunda cesedin boksörün gard pozisyonuna yakın pozisyonda bulunduğuna, boğma izi olmasına rağmen boyunda kırığa rastlanmadığına ve vücudun bütün kemiklerinin sağlam olduğuna dikkat çekildiğini kaydetti.

"CANLI OLARAK YAKILARAK..."

Savcı mütalaasında, Adli Tıp Kurumu raporunu dikkate alarak, "Cesedin el bileklerinde tespiti yapılan kısmen yanmış beyaz plastik kelepçe ve bu hizada el bileği yüzünde tespiti yapılan soluk renkli yatay hat dikkate alındığında cesedin vücudunda yakılmadan önce ölümü gerektirecek mahiyette travmatik bir darp cebir izine rastlanılmadığı gibi maktulün yakıldığı yere el bilekleri beyaz renkli plastik kelepçeyle bağlanmak suretiyle getirilmesi dikkate alındığında maktulün yakılmadan önce canlı vaziyette el bileklerinden bağlanarak cesedin bulunulduğu yere getirildiği, burada kumaş malzemeler ve benzin maddesi vasıtasıyla canlı olarak yakılarak öldürüldüğü düşünülmektedir" dedi.

"KUMAŞ PARÇASIYLA TUTUŞTURDULAR"

Savcı, Muratpaşa ilçesinde bulunan bir büroda sanıklar ile maktulün ilk kez bir araya geldiklerini, bilinmeyen bir nedenle sanıkların maktulü darp ederek etkisiz hale getirdiklerini anlattığı mütaalasında, "Sanıklar daha sonra maktulün ellerini plastik kelepçeyle bağladıktan sonra ormanlık alana götürerek canlı bedenine benzin dökmek ve kumaş parçalarıyla tutuşturmak suretiyle yakarak öldürdükleri kanaatine varılmıştır" dedi.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET İSTEDİ

Savcı iddianamede 'tasarlayarak öldürme' suçundan yargılanmaları istenilen sanıklara 'iştirak halinde canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme' ile 'hürriyetinden yoksun kılma' suçlarından ağırlaştırılmış ömür boyu cezası verilmesini talep etti. Duruşma karar için ertelendi.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
Politika
26 Kez Görüntülendi.
Bahçeli Atatürk'ün sözleriyle Amerika'yı hedef aldı
Genel
46 Kez Görüntülendi.
Sevgilisine şantaj yapan zanlı intihar etti
Gündem
8 Kez Görüntülendi.
Kızlar arasındaki tartışma silahlı saldırıya döndü
Genel
34 Kez Görüntülendi.
Babalık davasında biyolojik babaya şok ceza
Spor
19 Kez Görüntülendi.
Fenerbahçe'den UEFA kararına ilişkin açıklama
Genel
84 Kez Görüntülendi.
Uşak'ta 1 milyon dolarlık banknot operasyonu
GÜVENLİK
34 Kez Görüntülendi.
Kaleşli hucum yelekli soyguncudan 'Kastım yoktu' savunması
GÜVENLİK
161 Kez Görüntülendi.
Konya'da şehir merkezinde katliam gibi kaza, 7 ölü var
GÜVENLİK
39 Kez Görüntülendi.
Taciz iddiasına vahşi infaz | Parçaladılar, kolonya ile yaktılar
GÜVENLİK
91 Kez Görüntülendi.
Suriyeli evlilik çetesi 2 milyon lira dolandırdılar