BATSIN BU MERKÜÜÜÜÜÜR

İşte bende de böyle bir pis huy var…

Okuma ...ilgilenme …çağırma …di mi ?

Yok illa bi bakiiim , neymiş te  , ne değilmiş te , nasıl oluyormuş ta oluyormuş ta …noooluyormuş  ta☺

SANANE…SANANEEEE???

Otur oturduğun yerde …

Eskiden Merkür retrosunda parçalı ay tutulması mı var dı  da sen mi kaçırdın ? Yükselen burcun mu var dı ? Güneş burcun mu vardı ?

YOKTU… 

Aya bakıp aaaaa ne güzel derdik … yatar uyurduk … bitti , gitti .Geçmiş olsun.

Şimdi durum değişti ..Ya illa ordan  buradan gözümüze gözümüze sokuyorlar . Ya da benim gözlerim felfecir okuyor onu henüz daha çözemedim .

Malum TV seyretme alışkanlığım yok. Evden televizyonu çalsalar 1 ay sonra haberim olur. 

Ama telefonum var işte ☺ Hem de feci felaket elimde … İnstagramdır , Facebooktur, Messenger dır derken …olanlar oldu.

Temmuzun ilk haftası bir bombardıman başladı … Yazılanları tam çözemesem de belli ki bir felaket geldi geliyor….. 

MİSAL : 

17 Temmuz 2019  tarihinde Türkiye saati ile 00.38’de Oğlak Burcunun 24 derecesinde Parçalı bir Ay tutulması gerçekleşiyor. Tutulma öyle ya da böyle tüm burçları etkileyecek. Tutulma haritasında Boğa burcu yükseliyor. Boğa burcunun yöneticisi Venüs de tutulmanın diğer ayağı olan Yengeç burcunda bulunuyor. Yükselen derecesinin 0 derece olması, bu tutulmanın hayatımızın bir dönemini kapatarak yeni bir döneme geçiyor olma temasını destekliyor. Uranüs’ün de Boğa’da yer alması, istesek de istemesek de bu geçişi yapacağımızı söylüyor bize. Üstelik değişimler çok da ani olabilir

Hıııı, Neyyyy ?

Bugünlerde başlayacak her şeyi ama her şeyi hafızanıza yazın derim; oyun deyin, kader deyin, döngü deyin, gönlünüze hangisi siniyorsa o olsun. Evrende iyicil ile kötücül enerjilerin kavgası yeni başlıyor. Burada hem size, hem de kendime not düşmek istedim. Herkesin çıkarı, niyeti, hedefi, samimiyeti ve hassasiyeti, tüm çıplaklığı ile dökülecek mi derseniz, evet! Merkür gerilemesinin de tutulma esnasında görev alacağını size tekrar hatırlatmak isterim. Neler oluyor gezegenlere demeyin; neyi eksik yaptım, neyi yarım bıraktım deyin çünkü Merkür geri giderken hepimize bunları hatırlatacak.

Ne bu şimdi  yaaaa…

Dur bakiiim  bu tutulma beni nasıl etkileyecek…. Burcum , yükselenim , güneş burcum , haaa bir de sevgilimin ki , onun yükselenin ki si  , oğlumun ki si , onun yükselenin ki si , güneş burcusu …  

Ahaaaa , boşta bir şey kalmadı …her bişeyi okudum.

Aldı mı beni bir korku daha Temmuzun ilk haftası ….

 Ne olacak yaa bu ay …. Offf bitse de gitsek … Üç gün , beş gün derken baktım bir şey olmuyor….İçimden bir havalara girdim MERKÜR sen mi büyüksün ben mi falan derkeeen..

Daha o lanet tutulmaya 4 gün kala olanlar oldu.

Vardır ya herkesin en bi korktuğusu ,  aman en nazarlar değmesin dediğisi …

Hain Merkür beni oradan vurdu.

Pis …Adı batasıca …. Ateştenten top olup patlar mı gider … üstüne meteor yağmurları yağarda mı un ufak olur  …..noolursa olsun  …yok olsun…bitsin toz olsun …tozları da buralara gelmesin …

 Şimdi deseler ki dünya yıkılıyor Merküre bedava biletin var . ( σικτιρσιν γιτσιν δεριμ ) derim :)

GİTMEM. Küstüm ben ona .. 

Batsın bu dünya ☺ burada kalacaam

Haaaa…..neticeye gelirsek … öldüremedi  tabi ☺… Ve ağustos geldi. 

Hoş geldi.

Tutulmalar ve retro Merkür yüzünden son derece zorlu geçen temmuz ayının ardından ağustos ayına BOMBA  gibi bir giriş yapıyoruz. 1 Ağustos tarihinde 06.11’de Aslan burcunun 08°36′ derecesinde bir Yeniay gerçekleşecek. 

Yeni ay gündelik hayatımızı , aşk hayatımızı , ilişkilerimizi , sevme şeklimizi yükseltecek , daha cesur olmamızı sağlayacak etkiler sunuyor . 

İyi bari , yırttık bu ay çok şükür. Yaşasın yeni ay ….getir bakalım güzelliklerini….

Aşk getir , sevgi getir, değiştirebileceğim şeyleri değiştirmek için cesaret, değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etmek için sabır ,ikisi arasındaki farkı bilmem için akıl getir.

Ama ağustos böceği getirme …

Nereden getirdin onu bu gece gece töbe  töööööbeeee…. Hemde en kocamanından

Zaten korkuyorum uçan kaçan hayvanattan oldum olası…kuş olsun , kelebek olsun , çekirge olsun , kanatlı kakalak olsun . 

Bak ne güzel yeğenim gelmiş İstabullardan , minnoşum , tam iki çift lafın belini kırarken ….hoooop geldi yakınıma kondu…

Ödümüz  patladı …Deliii ☺

 Hem öööle durup duruyore istediğim yere uçarım havasında… hem de ciiiik ciiiiik ötüyore…

Bir baktık , Sekiz korktuk …

 Mutfağa kaçıştık …

Ama yaşam destek ünitelerimiz olan telefonlarımız , yediklerimiz ve içtiklerimiz dışarıda kaldı . Üstelik benim telefonum şarjda ve zatı muhterem ise telefonumun tam yamacında…. Bu telefon su geçirmiyo Raid geçirir mi falanlarını bir kenara bıraktık …. Kapı arkasından böcek zıplamasına karşı korunmalı pozisyonu alıp Raid i fışkırttık…

Bizim ki düştü yere , uçamıyor ama bir şarkılar bir hareketler….(Heee söyle , söyle ,oyna … kışın görücem seni )☺

Uç kızım ,Kaç kızım diyorum içimden , ama uçmuyor, kaçmıyor

Her bulduğu kedi köpeği bağrına basan bi insan olarak  ,bu hayvanata ne yapacağımı şamşırmış vaziyette bakıp duruyorum.

Üstüne nefes alacağı bir kap kapatalım öööölece kalsın ile üstüne bir havlu atalım kürekle ağzına ağzına vuralım gitgellerinde gidip geliyorum. Yarın komşulardan bir erkek bulur attırırız mı acaba ? Yoksa nefessiz kalır ölür mü  yaaa ☹ Offff

Neticede bıraktık hayvanı kendi haline , hoplaya zıplaya , ay ,ayy, ayyyyyy   nidaları içinde topladık pılıyı pırtıyı korka korka içeri kaçtık . 

O  şarkı söylemeye çalıştı . Biz muhabbet etmeye…

Buradan çıkaracağımız  ders şudur ki ;

Her eve bir erkek lazım

Hele ki de evin bahçe katıysa …. Çok lazım

Nokta ☺

İlgili Horizon’ ımada  mesajımı verdiğime göre … benden şimdilik bu kadar

Yeni ay ve Ağustos tüm güzellikleriyle hepimizi kucaklasın. 

Bihter Bangı 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.