• BIST 100

  11139,46%0,05
 • DOLAR

  33,06% 0,02
 • EURO

  36,18% -0,03
 • GRAM ALTIN

  2616,17% 0,09
 • Ç. ALTIN

  4230,40% -0,43

AKP yandaşı yazarlar, bu açıklamayı ağzı açık dinledi

Ulaştırma Bakanı Bakanı Uraloğlu'ndan Türk A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın ABD yolculuğu konusunda ilk açıklam: 'Business class' ile dönecekler

Gündem 28.05.2024 15:59:19 0
AKP yandaşı yazarlar, bu açıklamayı ağzı açık dinledi

AKP yandaşı yazarlar, bu açıklamayı ağzı açık dinlediHer başarısı AKP yandaşlarını çıldırtan Türk A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın, uluslararası müsabakalara ekonomi sınıfında yolculuk yaptıran THY özür dileyecek mi?

Atatürk düşmanlarının son yıllarda hedefi haline gelen Türk A Milli Kadın Voleybol Takımı'nı ekonomi sınıfında tıkış tıkış yolculuk yapmaya zorlayan Türk Hava Yolları'nın torpilli yöneticilerine tepki yağarken Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu kurumun yanlış yapıldığını kabul etti. 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Voleybol Kadınlar Millet Ligi 2.etap müsabakaları için ABD'ye giderken ekonomi sınıfında uçan A Milli Kadın Voleybol Takımı ile ilgili soruları yanıtladı. Uraloğlu, 'İletişimde çok doğru bir noktada olmamışız maalesef. Bunu çok açıklıkla söyleyebilirim. Dönüşlerini business olarak organize etmeye çalışıyoruz' ifadelerini kullandı


Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, TBMM Dijital Mecralar Komisyonunda soruları cevapladı.

Bakan Uraloğlu, 2024 Voleybol Kadınlar Millet Ligi 2.etap müsabakaları için ABD’ye giderken ekonomi sınıfında uçan A Milli Kadın Voleybol Takımı ile ilgili gelen soru karşısında Durumu sosyal mecralardan ve haber kanallarından öğrendiğini belirtti.

'GEÇ HABER VERİLDİĞİ İÇİN ÇÖZEMEDİK'

Uraloğlu şunları kaydetti: 

'Ardından Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanıyla konuştum. Kendisi bana şunu söyledi; ‘Burası Amerika uçuşu ve yaklaşık 13 saatlik bir uçuş. Bize tam 10 gün önceden haber verdiler. 10 gün önce özel bir uçak veya özel bir sefer ilave etmeksizin konuyu çözme şansımız yoktu. Geç haber verildiği için çözemedik.'

'BUSINESS CLASS' İLE DÖNECEKLER

Türk Hava Yolları’nın Milli takımlar ile yüzbinlerce dolarlık sponsorluk anlaşması bulunduğunu vurgulayan Bakan Uraloğlu, “Dolayısıyla böyle bir yaklaşımda olan kurum bunu esirgemeyecektir. Ancak iletişimde çok doğru bir noktada olmamışız maalesef. Bunu çok açıklıkla söyleyebilirim. Dönüşlerini business olarak organize etmeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Türk A Milli Kadın Voleybol Takımı, 29 Mayıs - 2 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek Milletler Ligi ikinci hafta maçları için ABD'nin Teksas eyaletinde bulunan Arlington kentine yola çıktı. 

Ancak Filenin Sultanları'nın paylaşımları tartışmaların fitilini de ateşledi.

Takımın en önemli oyuncuları arasında yer alan Ebrar Karakurt sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda 'Başka takımlar için özel uçak tahsis etmeye devam, bize gelince ekonomi' ifadelerini kullanarak koltuk mesafeleri Business sınıfa kıyasla daha dar olan ekonomi sınıfında uçurulmalarına tepki gösterdi.

THY VE FEDERASYONDAN ART ARDA AÇIKLAMALAR

Ardından uçakta ayrı ayrı koltuklarda oturan diğer oyuncular Eda Erdem, Hande Baladın, Simge Aköz gibi isimlerden de uçakta tepki paylaşımları yaptı.

Bu paylaşımların ardından Filenin Sultanları'na destek, Türk Hava Yolları ve Türkiye Voleybol Federasyonu'na ise tepki mesajları geldi.

Sosyal medyada paylaşımların hızla artması üzerine seyahatle ilgili Türkiye Voleybol Federasyonu ve THY'den peş peşe açıklamalar geldi. 

THY'DEN AÇIKLAMA: TVF'YE 3 KATI BÜTÇE VERDİK

Türk Hava Yolları'ndan konuya ilişkin ilk açıklamayı Basın Müşaviri Yahya Üstün yaptı.

Üstün konuyla ilgili X platformundan yaptığı açıklamada 'Gerek ulusal, gerek de global düzlemde sporun ve sporcunun en güçlü sektörel destekçilerinden biri olan markamızın, sponsoru olduğu tüm federasyonlarımız için yıllık uçuş kapasitemiz dikkate alınarak, sene başında belirli bir uçuş planlaması yapılmaktadır. Bu kapsamda gerçekleştirilen biletleme süreçlerine dair tüm detayların sorumluluğu ilgili federasyonlara ait olup, yetkililerince sağlanmaktadır' ifadelerini kullandı ve sorumluluğun Türkiye Voleybol Federasyonu'nda olduğunu ifade etti.


BOLAT: ÖZEL KALEMİME TALİMAT VERDİM, GEREKİRSE UÇAK TİPİ DEĞİŞTİRİP BUSINESS UÇURACAĞIZ

Sosyal medyada paylaşımların devam etmesi üzerine ise THY Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat LinkedIn üzerinden yeni bir açıklama paylaşarak 'Türkiye Voleybol Federasyonu’na 3 katı bütçe verdik. Federasyonlar THY bütçelerini istedikleri gibi kullanıyorlar, kabin tercihi federasyonlarda. Ekonomi uçuşlarda her müsaitse business upgrade ediyoruz. Bugünkü uçuş full doluydu, alanda açılan koltuklarla şuan 3 sporcumuz business uçuyor' dedi.

LinkedIn üzerinden başka bir kullancının mesajına yanıt veren Bolat bundan sonra özellikle kadın sporcuların yurt dışı gidiş gelişlerini özel olarak takip edeceğini belirterek 'Özellikle Geniş Gövde uçaklarımızın gittiği uzun destinasyonlardaki milli müsabakaların takvimleri önceden bize bildirilirse biz de planlamalarımızı daha kolay yaparız. Milletimizi birleştirmesi gereken bu tür milli gurur vesilelerinin kısır siyasi polemiklere malzeme olmasına izin vermemeliyiz' dedi. Bolat özel kalemine de takip için talimat verdiğini belirterek 'Gerekirse uçak tipi değiştireceğiz ve business uçuracağız' diye ekledi.

TVF'DEN YANIT: THY'DEN DESTEK İSTENDİ, SENEDE SADECE 20 KİŞİ İÇİN KABİN YÜKSELTME HAKKIMIZ VAR

Türk Hava Yolları'nın sorumluluğun federasyonda olduğunu belirtmesi üzerine Türkiye Voleybol Federasyonu açıklama yayımlayarak 'Söz konusu uçuş hakkında THY yetkilileri tarafından federasyonumuza karşı ifadeler içeren, gerçeği yansıtmayan açıklamalar sebebi ile kamuoyunu bilgilendirmek zaruri hale gelmiştir. Federasyonumuz, bağlı olduğu mevzuatlar gereğince Business Class bilet alamamaktadır. Söz konusu ABD seyahati öncesinde 17.05.2024 tarihinde kafilemizin seyahat listesi hem yazılı hem şifahen THY ile paylaşılarak özellikle kabin yükseltme (upgrade) konusunda destek istenmiştir' denildi.

Açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verildi:

'THY, talebimize istinaden TVF’nin tüm faaliyetlerine yönelik tüm bir sene içerisinde sadece 20 kişi için uçak müsaitliğine göre kabin yükseltme hakkı olduğunu ve bu işlemin uçuş öncesi müsaitlik durumuna göre gerçekleştirilebileceğini bildirmiştir. Takımımızın 26.05.2024 tarihindeki uçuşunda takım kafilemizden hiç kimse kabin yükseltme hakkından faydalanmamıştır. THY ile federasyonumuz arasındaki sözleşme barter sözleşme kapsamındadır ve maddi ödeme içermemektedir.

Sözleşmedeki tüm haklar federasyonumuz faaliyetlerinde uçak bileti olarak kullanılmaktadır. Sonuç olarak; söz konusu uçuşta hiçbir bilete kabin yükseltme (upgrade ) işlemi yapılmamış, uçuş listemiz de Türk Hava Yolları yetkililerince yapılan açıklamaların aksine elektronik postalarla sabit olduğu üzere 17.05.2024 tarihinde Türk Hava Yolları yetkilileri ile paylaşılmıştır. Gerçeğe aykırı yapılan açıklamaları kabul etmek mümkün değildir.'


5 adımda üniversite tercih süreci

Bodrum Otelciler Derneği'nden 'konkordato' açıklaması

Konut satışlarında umut Eylül ayına kaldı

AKOM'dan Afrika sıcakları uyarısı

Çin’in Yeni Gözdesi Antalya

Sınai haklarda “turizmin” gücü

Dünya Sağlık Örgütü, Covid-19’un FLİRT varyantı için uyardı

Saklı Cennette Gastronomi Şöleni

Varank'a, Çeşme Belediye Başkanı'ndan anlamlı cevap

Her baş dönmesi vertigo değil

Gençlerde Kanser Görülme Sıklığı Artıyor

Suçluların yeni gözdesi yüz tanıma teknolojisi

Adil Maviş'e yönelik sahte psikolog iddası mahkemeden döndü

Coşkun Aral'ın Son Belgeseli ile Türkiye'nin Doğusunda yolculuğa çıkın

Vestel, Hintli Krishna Grubu ile mutabakat anlaşması imzaladı

Despina Vandi'nin küstahlığına tepki yağıyor

Ünlülerin Kaz Dağları çıkarması

Pınar Kaya'nın ölümü | Yoğun bakımda can verdi

Kuru ekmek toplayan adama sopayla saldırdı

Kastamonu Entegre, İtalya’da Yeni Üretim Hattı Açtı

Üniversite adaylarının rehber programı Hayat Tercihtir başlıyor!

Yazın en serinletici smoothie’lerini hazırlayın

Son çeyrek asırda en düşük yağmurlu mevsim geçirdik

Sıcak Günlerde Continental Yaz Lastikleri İle Güvenli Sürüş

SunExpress’e 2024 Uluslararası İş Güvenliği ödülü

Endüstriyel konut, ev sahibi olamayanlar için umut mu?

Yaz mevsiminde kalıcı kilo vermek için 8 etkili öneri

Sırt Ağrısı Omurga Tümörü Habercisi Olabilir

Kanser önlenebilir mi? | Stres kanser oluşumunu etkiliyor

Yazın Vazgeçilmezi Karpuzun 8 Önemli Faydası

Yükleniyor

LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Galatasaray 38 33 2 3 66 102
2.Fenerbahçe 38 31 1 6 68 99
3.Trabzonspor 38 21 13 4 19 67
4.İstanbul Başakşehir 38 18 13 7 14 61
5.Kasımpaşa 38 16 14 8 -3 56
6.Beşiktaş 38 16 14 8 5 56
7.Sivasspor 38 14 12 12 -7 54
8.Alanyaspor 38 12 10 16 3 52
9.Rizespor 38 14 16 8 -10 50
10.Antalyaspor 38 12 13 13 -5 49
11.Gazişehir Gaziantep 38 12 18 8 -7 44
12.Adana Demirspor 38 10 14 14 -7 44
13.Samsunspor 38 11 17 10 -10 43
14.Kayserispor 38 11 15 12 -13 42
15.Hatayspor 38 9 15 14 -7 41
16.Konyaspor 38 9 15 14 -13 41
17.Ankaragücü 38 8 14 16 -6 40
18.Fatih Karagümrük 38 10 18 10 -3 40
19.Pendikspor 38 9 19 10 -31 37
20.İstanbulspor 38 4 27 7 -53 16

YAZARLAR