• BIST 100

  11156,2%0,15
 • DOLAR

  33,01% -0,14
 • EURO

  35,96% -0,47
 • GRAM ALTIN

  2545,38% -2,12
 • Ç. ALTIN

  4149,43% -1,91

Kılıçdaroğlu Kadıköy'de toplu açılış törenine katıldı

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kadıköy Belediyesi’nin “Kadıköy’ü Geleceğe Hazırlıyoruz” sloganıyla düzenlediği toplu açılış törenine katıldı. 

Politika 14.12.2021 19:39:49 0
Kılıçdaroğlu Kadıköy'de toplu açılış törenine katıldı

Kılıçdaroğlu Kadıköy'de toplu açılış törenine katıldı


Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı’nın ev sahipliği yaptığı ve Kadıköy’ün geçmişi, bugünü ve geleceği başlıklarıyla yaptığı sunumuyla başlayan programa CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eşi Selvi Kılıçdaroğlu, CHP Eski Genel Başkanı Hikmet Çetin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, eşi Dilek İmamoğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Odabaşı’nın eşi Rojvan Odabaşı, Kadıköy geçmiş dönem belediye başkanları Cengiz Özyalçın, Selami Öztürk, Aykurt Nuhoğlu, CHP’li belediye başkanları ve parti yöneticileri katıldı.

Kadıköy Belediyesi’nin Koşuyolu mahallesinde bulunan yeni tiyatro binası Alan Kadıköy’de gerçekleşen törende CHP lideri Kılıçdaroğlu, katılımcılarla birlikte önce XX. Yüzyılın 20 Modern Türk Sanatçısı 2021 Papko – Öner Kocabeyoğlu Koleksiyonu sergisini gezdi. Sergide Türk resim sanatının önde gelen 20 sanatçısının 182 eseri yer alıyor. Sergi gezisinin ardından program Başkan Odabaşı’nın sunumuyla başladı. Odabaşı yaptığı açılış konuşmasında sürdürülebilir kalkınma ve dirençli bir kent yaratma hedeflerinden bahsetti ve geçmişten gelen ilkelerle bugün yaptıkları hizmetleri anlattı. 

Kadıköy’ü Geleceğe Hazırlıyoruz sloganıyla gerçekleşen programda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçaroğlu bir konuşma yaptı. Kılıçdaroğlu, konuşmasında “Kadıköy Belediye Başkanımız o kadar güzel şeyler anlattı ki, gelip Kadıköy'e mi yerleşsek diye düşündüm.” dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü: 

“KADIKÖY’ÜN VE CHP’Lİ BELEDİYELERİN GEÇMİŞTE İHMAL EDİLDİĞİNİ BİLİYORUZ”

“Kadıköy’ün ve CHP’li belediyelerin geçmişte ihmal edildiğini biliyoruz, ama önemli olan şu, belediyeler arasında ayrım yapmaksızın bütün İstanbullulara hizmet eden bir anlayışın egemen olmasıdır. Gönül ister ki, siyasal iktidarın belediye başkanları arasında ayrım yapmadan kente hizmet eden belediye başkanlarının önündeki engelleri kaldırması. Bu anlayışla yola çıkabilirsek emin olun çok şey değişir. Ben şunu da görebiliyorum, belediye başkanlarımızın önlerine konulan engelleri belediye başkanlarımız şikayet konusu yapmadan aşabiliyor. Ve aşıyorlar. Halkla kucaklaşabiliyorlar.” 

Programa katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da konuşmasında karşılaştıkları zorluklar ve adaletsizliklere vurgu yaptı. İmamoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: 

“BİR TAKIM ENGELLEMELERLE KARŞILAŞIYORUZ”

“Başkanımız güzel bir Kadıköy özeti yaptı, heyecanla dinledik. Hem yine bir siyasi yol arkadaşlığıyla dinledim, aynı zamanda yine bir Kadıköylü olarak dinledim, elbette beraber görev yaptığımız belediye başkanı olarak da dinledim. Bunlar güzel ama bir yandan da bir takım engellemelerle karşılaşıyoruz. Örneğin Büyükşehir Belediyesi olarak bizde de yüzelli beş yüz gündür beklediğimiz kurul onayları söz konusu. İnsan ayırt etmeksizin, herkese eşitlikçi bakan ve herkesin hizmetinin önünü açan bir görev yapma anlayışıyla bütün arkadaşlarımın görevlerini yapacağına inanıyorum.” dedi.  

KADIKÖY’Ü GELECEĞE HAZIRLIYORUZ

Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı konuşmasına şu sözlerle başladı: “Yeri geldi Fikirtepe Kentsel Dönüşümü için mücadele verdik. Yeri geldi kaçak park yaptık, bütün engellemelere rağmen oralara çocuk tiyatrosu götürdük. Yeri geldi bakanlıklarla karşı karşıya geldik. Yeri geldi Söğütlüçeşme için mücadele verdik. Eski yönetimler tarafından sırf Kadıköy’ü cezalandırmak için tamamlanmayan projeleri hızla bitiren Büyükşehir Belediye Başkanımız gibi biz de doğru bildiğimizin peşinden gittik.” Odabaşı konuşmasında ilçeye değerli katkılar sunan geçmiş dönem belediye başkanları Cengiz Özyalçın, Selami Öztürk ve Aykurt Nuhoğlu’na teşekkür etti ve konuşmasını şöyle sürdürdü: 

KENT YOKSULLUĞUYLA MÜCADELE

“İçinde bulunduğumuz ekonomik kriz maalesef kent yoksulluğunu hem yaydı, hem de derinleştirdi. Bizler artık derin yoksulluktan, yokluktan bahseder olduk. Bu kapsamda sosyal yardımlar konusunu gıda otomatları, gezici aşevleri gibi hizmetlerle çeşitlendirmek çok önemli. Biz kent yoksulluğu ile mücadeleye sadece sosyal yardım çerçevesinden değil fırsat eşitliği çerçevesinden de bakıyoruz. Aynı ilçede yaşayan vatandaşlarımıza fırsat eşitliği yaratıyoruz. Buradan hareketle biz mücadele alanımız içerisine eğitimi, kültür ve sağlık hizmetlerini de koyduk. Bu yüzden açıyoruz kreşleri, kursları, kütüphaneleri. Bu yüzden pandemi patladığı an çocuklarımız uzaktan eğitimden yararlanabilsin diye bilgisayar dağıtım seferberliğini Türkiye’de ilk biz başlattık. Bu yüzden Kalamış’ın orta yerine kurduğumuz Buz pistinde herkesten önce dezavantajlı gruplar kaysın diye ilçenin her noktasından otobüsler kaldırıyoruz. Bu yüzden sağlık merkezlerini çoğaltmakla kalmıyor, alzheimer merkezi sayımızı artırıyor, hatta patili dostlarımızı da düşünüyor ve hayvan hastanesi de açıyoruz.”

“TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİNİN SAĞLANMASI ŞART”

Kadıköy’de kadınların, yaşamın her alanında yer alabilmelerini sağlamak, onları güçlendirmek bizim temel hedefimiz. Hatta iddiamız şu: Toplumun daha istikrarlı ve adil olması, kalkınma ve sürdürülebilirlik hedeflerinin tutturulması, güçlü ekonomiler inşa etmek, gerçek anlamda toplumsal barışın sağlanması için toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması şart. Bir yandan kadınlarımızı güçlendirirken maalesef ki bir yandan da Türkiye gerçeği ile mücadele ediyoruz. Kadına karşı şiddet… Türkiye’de ilk kez, ‘Kadın Yaşam Evi’ projesini gerçekleştirdik. Şiddet mağduru annelerin 12 yaşından büyük erkek çocukları veya özel gereksinimi olan çocukları ile birlikte kalabileceği Kadın Yaşam Evlerini kurduk.”

“PARİS İKLİM ANLAŞMASINDA AVRUPA KENTLERİ İLE YARIŞIYORUZ

“Paris İklim Anlaşması’nın şartlarını hükümet sözleşmeyi imzalamadan önce yerine getirmeye başlamıştık. Bu konuda Avrupa kentleri ile yarışıyoruz. İklim Adaptasyon Eylem Planımız var bizim. Kurumsal Sera Gazı Salımlarını Hesaplayan sistemler kurduk. Yeni binalar için yağmur suyu toplama mecburiyetini ilçe meclisinden geçirdik. Güneş enerjisi santralleri kuruyoruz. Hava koridorları yaratıyoruz. Çevre İzleme ve Uyarı Sistemimiz var. Kent bostanlarımız var. Atıksız yaşam bizim için bir yaşam felsefesi. Hatta bu konudaki kararlığımızı göstermek için şu an görev yaptığımız Kadıköy Belediye binasının yerini yeşil alan yapmayı vaat ettik. Bunlar Kadıköy’ü geleceğe hazırlayan hizmetlerimizden sadece birkaçı.”

“KADIKÖYLÜLERİN MUTLU BİREYLER OLMALARINI AMAÇLIYORUZ”

Kadıköy, kültür sanatın başkenti ve her zaman da öyle olacak. Her geçen gün daha çok kültür mekanı, daha çok proje karşılıyor bizi. Biz insanların kendi potansiyellerini gerçekleştirecekleri, kültüre doyacakları bir Kadıköy hayal ediyoruz. Ama bundan ibaret değil. Nazım Hikmet “Esas olan sadece yaşamak değil, insana yakışır şekilde onurlu yaşamaktır” diyor. Biz de Kadıköy’de yaşam kültürü denince Kadıköylülerin yaşama katılmalarını, karar süreçlerinde rol almalarını, aktif yurttaş olmalarını sağlayacak mekanizmaların kurulmasını da anlıyoruz. Kültür, sanat, spor olanaklarından yararlanmalarını… Bireysel gelişimlerini desteklemeyi… Sağlıklı ve maalesef bugünün Türkiye’sinde pek rastlayamadığımız bir şekilde mutlu bireyler olmalarını amaçlıyoruz.


İngiltere Leeds şehrinde yabancılar arasında kavga büyüyor

Dünya diken üstünde | Ulaşım ve bankacılık durdu

AKOM’dan tehlikeli sıcaklık uyarısı

Despina Vandi'den Türk düşmanlığıyla müşteri arıyor

Sinan Ateş cinayetinde örgütlü suikast görmezden gelindi

Turkish Tastes’e Amerikalı şeflerden büyük ödül

Epilepsi Nedir, Nasıl Ortaya Çıkar?

5 adımda üniversite tercih süreci

Bodrum Otelciler Derneği'nden 'konkordato' açıklaması

Konut satışlarında umut Eylül ayına kaldı

AKOM'dan Afrika sıcakları uyarısı

Çin’in Yeni Gözdesi Antalya

Sınai haklarda “turizmin” gücü

Dünya Sağlık Örgütü, Covid-19’un FLİRT varyantı için uyardı

Saklı Cennette Gastronomi Şöleni

Varank'a, Çeşme Belediye Başkanı'ndan anlamlı cevap

Her baş dönmesi vertigo değil

Gençlerde Kanser Görülme Sıklığı Artıyor

Suçluların yeni gözdesi yüz tanıma teknolojisi

Adil Maviş'e yönelik sahte psikolog iddası mahkemeden döndü

Coşkun Aral'ın Son Belgeseli ile Türkiye'nin Doğusunda yolculuğa çıkın

Vestel, Hintli Krishna Grubu ile mutabakat anlaşması imzaladı

Despina Vandi'nin küstahlığına tepki yağıyor

Ünlülerin Kaz Dağları çıkarması

Pınar Kaya'nın ölümü | Yoğun bakımda can verdi

Kuru ekmek toplayan adama sopayla saldırdı

Kastamonu Entegre, İtalya’da Yeni Üretim Hattı Açtı

Üniversite adaylarının rehber programı Hayat Tercihtir başlıyor!

Yazın en serinletici smoothie’lerini hazırlayın

Son çeyrek asırda en düşük yağmurlu mevsim geçirdik

Yükleniyor

LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Galatasaray 38 33 2 3 66 102
2.Fenerbahçe 38 31 1 6 68 99
3.Trabzonspor 38 21 13 4 19 67
4.İstanbul Başakşehir 38 18 13 7 14 61
5.Kasımpaşa 38 16 14 8 -3 56
6.Beşiktaş 38 16 14 8 5 56
7.Sivasspor 38 14 12 12 -7 54
8.Alanyaspor 38 12 10 16 3 52
9.Rizespor 38 14 16 8 -10 50
10.Antalyaspor 38 12 13 13 -5 49
11.Gazişehir Gaziantep 38 12 18 8 -7 44
12.Adana Demirspor 38 10 14 14 -7 44
13.Samsunspor 38 11 17 10 -10 43
14.Kayserispor 38 11 15 12 -13 42
15.Hatayspor 38 9 15 14 -7 41
16.Konyaspor 38 9 15 14 -13 41
17.Ankaragücü 38 8 14 16 -6 40
18.Fatih Karagümrük 38 10 18 10 -3 40
19.Pendikspor 38 9 19 10 -31 37
20.İstanbulspor 38 4 27 7 -53 16

YAZARLAR