Allergan Türkiye'den Avrupa'ya yeni atamalar

Dünya genelinde 17 bin çalışanıyla 100'ün üzerinde ülkede yenilikçi ilaçlar, tıbbi cihazlar ve biyolojik ürünler geliştirerek hizmet sunan global biyofarmasötik şirketi Allergan, çalışanlarının gelişimi için yurtdışı transfer görevlendirmeleriyle kariyer gelişim fırsatları sunuyor.

06 Mart 2019 Çarşamba 10:35
Allergan Türkiye'den Avrupa'ya yeni atamalar

Allergan Türkiye'den Avrupa'ya yeni atamalar

Allergan Türkiye, Göz Sağlığı İş Birimi'nde Retina Satış ve Pazarlama Müdürü olarak görev yapan Müberra Sarıoğlu, Nisan 2019 tarihinden itibaren Allergan Hollanda bünyesinde Kilit Kurum Yöneticisi olarak çalışmaya başlayacak.


Allergan İş Mükemmeliyeti Bölümü'nde Satış Eğitim Müdürü olarak çalışan Tuğçe Topuzoğlu ise dönemsel bir görevlendirme ile Allergan İngiltere'de Uluslararası İş Mükemmeliyeti (IBE) ekibinde Direktör Yardımcısı olarak görev yapacak.

Dünya genelinde 17 bin çalışanıyla 100'ün üzerinde ülkede yenilikçi ilaçlar, tıbbi cihazlar ve biyolojik ürünler geliştirerek hizmet sunan global biyofarmasötik şirketi Allergan, çalışanlarının gelişimi için yurtdışı transfer görevlendirmeleriyle kariyer gelişim fırsatları sunuyor.

Allergan Türkiye, 2019 yılındaki yurt dışı transferlerine Retina Satış ve Pazarlama Müdürü olarak görev yapan Müberra Sarıoğlu ile başlıyor. Sarıoğlu, Allergan'ın müşteri odaklı bakış açısı ile kilit ünite temelli iş modeline göre yapılandırılan ilk ülke organizasyonu olacak Hollanda'da Allergan Avrupa'nın klinik iş birliğinin geliştirilmesi, iş hacmi ve verimliliğinin artırılması için farklı fonksiyonlardan oluşturulan ekibi yönetirken Allergan Hollanda Genel Müdürü Robert Schuller'e bağlı olarak çalışacak.

İş Mükemmeliyeti Bölümü'nde Satış Eğitim Müdürü olarak çalışan Tuğçe Topuzoğlu ise dönemsel bir görevlendirmeyle Allergan'ın İngiltere Marlow'daki Uluslararası İş Mükemmeliyeti ekibine Direktör Yardımcısı olarak atanarak Göz Sağlığı ve Nörolojik Bilimler tedavi alanlarında eğitim stratejilerinin geliştirilmesi ve içeriklerinin oluşturulmasından sorumlu olacak.

Müberra Sarıoğlu 

2005 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun olduktan sonra Galatasaray Üniversitesi'nde İşletme Yüksek Lisansını tamamlayan Müberra Sarıoğlu, çalışma hayatına Türkiye İş Bankası'nda başlamıştır. Kariyerine ilaç sektöründe Novartis ile devam eden Sarıoğlu, sırasıyla İş Geliştirme, Sağlık Ekonomisi, Stratejik Fiyatlandırma ve Geri Ödeme, Ürün Uzmanı ve Ürün Müdürü pozisyonlarında görev aldıktan sonra Bayer İlaç Firması'na oradan da Allergan'a geçiş yapmıştır. Allergan'da ilk kez oluşturulan Retina Satış ve Pazarlama Müdürü görevinde büyük başarılara imza atan Sarıoğlu, şirket genelinde oluşturulan "Pazarlama Mükemmeliyeti" proje grubunun liderliğini üstlenerek iş planı süreçlerinin yapılandırılması konusuna destek vermiştir. Ayrıca "En İyi İşveren" olma ideali yolunda "Allergan Bizim" projesinin koordinatörlüğünü de yürütmüştür. 

Tuğçe Topuzoğlu

Hacettepe Üniversitesi, İngilizce İşletme bölümünden mezun olduktan sonra, 2005 yılında AstraZeneca firmasında Onkoloji Ürün Uzmanı olarak iş hayatına adım atmıştır. 2011-2015 yılları arasında sırasıyla, Solunum ve Onkoloji tedavi alanlarından sorumlu Eğitim Uzmanı ve Eğitim Yöneticisi olarak görevine devam etmiştir. Daha sonra Estee Lauder Şirketler grubunda Eğitim Müdürü olarak çalışmıştır. Ocak 2017 yılında Allergan'a katılan Topuzoğlu, birçok eğitim ve koçluk programını başarıyla hayata geçirmiştir. İş Birimleri ve İK ile yakın çalışarak, VIP Eğitim Programı, VIP Star Lounge Bölge Müdürü Hazırlık Programı'nın eğitim içeriğinin tasarlanması, uygulanması ve geliştirilmesi sürecini başarıyla yönetmiştir. Topuzoğlu, 2017 yılındaki başarılı uygulamaları ile Allergan International ekibinin Eğitimde Mükemmeliyet ödülüne layık görülmüştür. 2018 yılında da ICE-Tanıtım Mükemmelliği Etkinliğinin Türkiye'de başarıyla gerçekleşmesine liderlik etmiştir.

Allergan Hakkında:

Global merkez ofisleri Dublin (İrlanda) ve New Jersey'de (ABD) yer alan Allergan; yenilikçi ilaçlar, tıbbi cihazlar ve biyolojik ürünler geliştirmek, üretmek ve tüm dünyadaki hastalarına sunmaya odaklanmaktadır. Alanında öncü olan Allergan, dünya genelinde 17 bin çalışanıyla 100'ün üzerinde ülkede hizmet vermektedir. Hastalar için en yenilikçi tedavileri tespit ederek geliştirmeyi hedefleyen açık Ar-Ge modeli ile de ilaç endüstrisine öncülük etmektedir. Orta ve son aşamada olan 55'ten fazla ürün geliştirme programı yürüten Allergan, ilaç sektöründe en geniş yeni ürün portföylerinden birine sahiptir. Dünya genelinde ise Allergan; göz sağlığı, medikal estetik ve dermatoloji, nörolojik bilimler, gastroenteroloji, kadın sağlığı, üroloji ve enfeksiyon hastalıklarından oluşan yedi temel terapötik alanda tedaviler ve sağlık çözümleri sunmaktadır.

1990'ların başında distribütörlük kanalıyla ürünlerini Türk hastalarının erişimine sunan Allergan, Temmuz 2010 itibarıyla Allergan İlaçları Tic. A.Ş. olarak Türkiye'deki faaliyetlerine başlamıştır. Sağlık ve güzelliği buluşturan yenilikçi ürünlere sahip Allergan; Türkiye'de göz sağlığı, medikal estetik, nörolojik bilimler ve üroloji alanlarında hizmet vermektedir.

Son Güncelleme: 06.03.2019 10:45
Anahtar Kelimeler:
Allergan TürkiyeAllergan
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.