ShieldTECH 2018 buluşmaları, Kamu ve özel sektörde siber güvenlik trendleri

Şirketlerin bu riskler karşısında almaları gereken önlemler, başarısı kanıtlanmış çözümler eşliğinde Innovera'nın 9, 10 ve 11 Mayıs tarihlerinde İstanbul ve Ankara'da düzenlediği etkinliklerde özel sektörden ve kamu kurumlarından katılımcılara aktarıldı.

18 Mayıs 2018 Cuma 08:02
ShieldTECH 2018 buluşmaları, Kamu ve özel sektörde siber güvenlik trendleri

ShieldTECH 2018 buluşmaları, Kamu ve özel sektörde siber güvenlik trendleri

Innovera, ShieldTECH 2018 kapsamında İstanbul ve Ankara'da düzenlediği toplantılarda, özel sektörün ve kamu kurumlarının yeni nesil siber güvenlik ihtiyaçlarına uygun çözümleri tanıttı.

Siber tehditlerin gittikçe büyüyerek daha karmaşık hale gelmesi, şirketlerin siber güvenlik süreçlerinde izlemeleri gereken yolun daha etkin, daha sonuç odaklı ve daha proaktif olmasını kaçınılmaz kılıyor. Şirketlerin bu riskler karşısında almaları gereken önlemler, başarısı kanıtlanmış çözümler eşliğinde Innovera'nın 9, 10 ve 11 Mayıs tarihlerinde İstanbul ve Ankara'da düzenlediği etkinliklerde özel sektörden ve kamu kurumlarından katılımcılara aktarıldı.

ShieldTECH 2018 kapsamında 9 Mayıs Çarşamba günü Anadolu Hotels Downtown Ankara'da düzenlenen SOME Teknolojileri Güncel Gelişmeler Etkinliği'nde, Siber Olaylara Müdahale Ekibi (SOME) için geliştirilen en yeni teknolojiler, 20'yi aşkın kamu kuruluşunun katılımıyla değerlendirildi. Innovera güvencesiyle Türkiye pazarına sunulan dünya lideri zafiyet yönetimi çözümü Tenable Security Center ve gelişmiş raporlama ve analiz çözümü Micro Focus Arcsight katılımcılara tanıtıldı. Yerli ve milli Ar-Ge çalışmalarının ürünü olarak Atar Labs tarafından geliştirilen, Güvenlik Operasyon Merkezleri'ni daha hızlı ve esnek bir yapıya kavuşturan ATAR ve korelasyon kuralları için bir pazar oluşturan SOC Prime Threat Detection Marketplace kamu yetkilileri tarafından ilgiyle karşılandı.

"Uyarlanabilen Güvenlik" için dört adım

10 Mayıs Perşembe günü Feriye Palace İstanbul'da düzenlenen ShieldTECH 2018 buluşması, aynı zamanda Uyarlanabilen Güvenlik (Adaptive Security) temalı etkinlik serisinin ilki oldu. Gartner tarafından her geçen gün karmaşıklığı ve hacmi artan siber tehditlere karşı etkili bir çözüm olarak önerilen Uyarlanabilen Güvenlik Mimarisi (Adaptive Security Architecture) bu etkinlikte detaylıca incelendi. Katılımcılar, yeni nesil güvenlik mimarisini oluşturan dört ana yeteneğin Predictive (tahmin etme), Preventive (önleme), Detective (tespit etme) ve Retrospective (müdahale etme) olarak tanımlandığı Uyarlanabilen Güvenlik Mimarisi'nin Tahmin ve Tespit adımlarında rakipsiz çözümleri birinci elden dinleme fırsatı buldu.

Güvenlik Operasyon Merkezlerinde dijital dönüşüm

Innovera ayrıca İstanbul'daki ofisinde 11 Mayıs Cuma günü düzenlediği etkinlikte, yeni dönemde kurumların vazgeçilmezi olacak Güvenlik Operasyon Merkezi (SOC) ve Yönetilebilir Güvenlik Hizmetleri (MSS) hizmetlerini tanıttı. Siber tehditlerin artışı, güvenlik operasyon merkezlerini her şirketin en kritik iş birimlerinden biri haline getirirken, Innovera'nın Yeni Nesil Siber Güvenlik Operasyonları Merkezi ve Yönetilebilir Güvenlik Hizmetleri şirketler için güçlü bir savunma hattı oluşturuyor..

Innovera hakkında

2007 yılında kurulan Innovera, bilgi güvenliği ve iş sürekliliği alanında öncü bir Ar-Ge, entegrasyon ve danışmanlık şirketidir.

İstanbul ve Ankara'da üç ofis ile hizmet veren Innovera, özel sektör ve kamu kuruluşlarından en büyük 500 şirketin neredeyse tamamına, başarı tutkusuyla çalışan 80 kişilik bir ekiple danışmanlık sunmaktadır.

Müşterilerine uçtan uca çözümler sağlayan Innovera, uçnokta güvenliği, veri kayıp önleme, SIEM, SOC, yazılım güvenliği, backup&depolama, arşiv ve felaket kurtarma altyapıları alanlarında lider 30 farklı teknoloji sağlayıcı ile iş birliği yapmaktadır.

Güvenlik teknolojisi araştırma-geliştirme alanında da Türkiye'nin lider kurumları arasında yer alan Innovera, pek çok ödüle layık görülmüş 4 farklı ürün geliştirmiştir.

Innovera, tüm bu ürün ve çözümlerini uygulama ve altyapı güvenliği danışmanlığı alanında uzman kadrosu sayesinde kurumlara özel tasarlanmış çözümler olarak sunmaktadır.

Sektörde 10. yılını geride bırakan Innovera, endüstrinin gelişiminde bir fikir önderi ve lider olarak rol almaktadır. Binlerce başarı öyküsüne imza atan Innovera'nın deneyimli uzmanları düzenli olarak sektörün gelişimini ışık tutacak etkinliklerde yer alırken,Innovera da her yıl İstanbul ve Ankara'da düzenlediği ve 1.500'ü aşkın katılımcıya ev sahipliği yapan Türkiye'nin en büyük siber güvenlik etkinliği "SHIELD Güvenlik Konferansı" ile sektöre yön vermektedir.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.